به گزارش «فلزات‌نیوز»، گل‌گهر از طریق استخراج سنگ‌آهن و تبدیل آن به دو محصول کنسانتره و گندله، مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های تولیدکننده محصولات فولادی را تامین می‌کند. بنابراین فعالیت این شرکت از حیث اهمیت ملی و بین‌المللی بسیار راهبردی است.

در سال ۱۴۰۱، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تولید ۹ میلیون و ۸۷۰ هزار تن گندله، رتبه نخست تولیدکنندگان این محصول را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که «کگل» در راستای تکمیل زنجیره فولاد، دارای شرکت‌های فرعی و وابسته زیادی است که ارزش سرمایه‌گذاری گل‌گهر در این واحدها معادل ۲۶.۷ همت تا پایان سال ۱۴۰۱ بوده است.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر از طریق مدیریت و نظارت صحیح مالی بر عملکرد شرکت‌های فرعی و وابسته، به دنبال ارزش‌آفرینی بیشتر برای سهام‌داران اصلی و سایر سهام‌داران است و در این راستا، برنامه افزایش سرمایه به مبلغ ۴.۸۵ همت از محل آورده نقدی و مطالبات سهام‌داران در دستور کار هیئت مدیره این شرکت قرار دارد.

به لحاظ رتبه‌بندی مبتنی بر ارزش بازار، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر همیشه یکی از پنج شرکت برتر بازار سرمایه ایران بوده که علت آن، عملکرد مناسب و روبه‌رشد این شرکت در بخش‌های مختلفی همچون مدیریت تولید، مدیریت فروش و سودآوری بوده است.

با توجه به پروژه‌های در حال تکمیل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و پروژه‌های واحدهای فرعی و وابسته آن که چشم‌انداز روشنی از سودآوری آتی این شرکت را پیش روی سهام‌داران قرار می‌دهد، سهام شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر همواره توجه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی را به خود جلب کرده است و همواره از نظر بازار، گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود‌.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.