به گزارش فلزات نیوز، علی سامقانی اظهار داشت: بر مبنای تفاهم‌نامه اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با شرکت گاز مقرر شده است، گاز سه واحد فولادی استان شامل فولاد خراسان، سنگان و جوین (سبزوار) طی بازه زمانی مشخصی قطع شود.

وی افزود: سال‌های گذشته جریان گاز این واحدهای تولیدی فولاد به یک‌‌باره قطع می‌شد اما امسال برنامه نوبت‌بندی اجرا شده است که گاز این صنایع در برخی ماه‌های سرد سال به منظور تأمین گاز حوزه شهری و بخش خانگی، قطع شود.

فرماندار جوین گفت: با توجه به مصرف زیاد گاز در بخش صنایع فولاد و از سویی اولویت داشتن تأمین گاز بخش خانگی در ماه‌های سرد سال، گاز برخی واحدهای تولیدی قطع می‌شود.

سامقانی افزود: انتظار می‌رفت برای هم‌اندیشی بیشتر از مدیران کارخانه پارس فولاد نیز در نشست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با شرکت گاز، که با محوریت موضوع بررسی قطع گاز واحدهای تولیدی برگزار شده بود، دعوت به عمل می‌آمد.

شهرستان جوین با بهره‌مندی از کارخانه پارس فولاد، شرکت ماشین‌های الکتریکی و کارخانه اسیدسیتریک یکی از قطب‌های صنعتی خراسان رضوی به شمار می‌رود و کارخانه پارس فولاد سبزوار، مستقر در جوین یکی از طرح‌های بزرگ فولادی کشور است که سالانه افزون بر ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید می‌کند.

“نقاب” مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در ۳۱۰ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.