به گزارش فلزات‌نیوز، مجید عبدالنبی جوزدانی بیان کرد: در ادامه تکمیل پروژه پلنت اکسیژن، فاز سه این پروژه شامل سه دستگاه کمپرسور، دو دستگاه کمپرسورهای اصلی «MAC۱ و MAC۲» راه‌اندازی شد و کمپرسور «BAC» نیز در حال عملیات پیش‌راه‌اندازی است.

وی افزود: انرژی موتورهای کمپرسورها از محل پست «MSDS۴» تامین می‌شود و راکتورها و بانک خازنی به عنوان بخشی از سیستم تامین انرژی «MV» در نظر گرفته شده است.

مدیر اجرایی پروژه‌های شرکت ذوب آهن ابراز کرد: شرکت صفا فولاد سپاهان به عنوان پیمانکار عملیات اجرایی و نماینده شرکت صاحب تکنولوژی شرکت در ایران، مدیریت‌های مهندسی پروژه‌های پشتیبانی تولید و تاسیسات جانبی، تولید و توزیع برق، انرژی بهینه‌سازی سوخت و حراست در اجرا و تکمیل این پروژه نقش بسزایی دارند.

افشین رضوانی، مجری پروژه پلنت اکسیژن در این خصوص عنوان کرد: ظرفیت هرکمپرسور ۷۳ هزار نرمال مترمکعب در ساعت است. کمپرسورهای «MAC» ازنوع سانتریفیوژی هستند و انرژی مورد نیاز آن‌ها از طریق الکتروموتورهایی با قدرت هشت مگاوات تامین می‌شود که در ولتاژ «۱۰KV» و جریان مصرفی ۵۲۵ آمپر به صورت آسنکرون در دور «۱۴۹۶rpm» کار می‌کنند.

وی در خصوص فرایند تولید پلنت اکسیژن، خاطرنشان کرد: در مرحله اول کمپرسور، فشار هوا تا حدود ۱/۷ بار ابسولوت فشارگیری و دمای هوا به حدود ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد نزدیک می‌شود. در مرحله دوم فشار هوا از۱/۷ به نزدیک سه بار ابسولوت افزایش می‌یابد و در مرحله سوم دمای هوا به حدود ۳۰ درجه سانتی‌گراد به عقب برمی‌گردد. در نهایت هوای مکش شده با ۵/۷ بار ابسولوت و دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد وارد فرایند تولید اکسیژن می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.