به گزارش اخبار فلزات، علیرضا مقدسی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رییس کل گمرک ایران، با هییت همراه روز پنج‌شنبه دوم تیر ماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان ضمن دیدار و گفت‌وگو با مدیرعامل و دیگر مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی، در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب‌آهن شرکت کرد.

گمرک اختصاصی ذوب‌آهن اصفهان، اولین گمرک اختصاصی واحدهای تولیدی کشور محسوب می‌شود که در دهه پنجاه، هم‌زمان با تاسیس این شرکت آغاز به کار کرده و هم‌اکنون عمده واردات و صادرات ذوب‌آهن از این طریق انجام می‌شود.

رییس کل گمرک ایران در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب‌آهن اصفهان، اظهار داشت: این شرکت، یک مجموعه پرتلاش و پرتوان در صنعت کشور محسوب می‌شود که با صادرات چشمگیر محصولات خود، نقش مهمی در ارزآوری ایفا کرده است.

وی افزود: گمرک به عنوان یک نهاد حاکمیتی، وظیفه حمایت کامل از تولید را دارد و باید به گونه‌ای عمل کند که وقفه‌ای در تولید کشور ایجاد نشود و به همین جهت، از تمام ظرفیت‌های قانونی برای همکاری با صنایع از جمله ذوب‌آهن اصفهان استفاده می‌کنیم. گمرک در کنار ذوب‌آهن اصفهان است؛ چراکه این شرکت را پشتوانه‌ای برای صنعت کشور می‌دانیم و تلاشگران آن نیز در واقع ایثارگرانی هستند که در برابر تحریم‌های اقتصادی جهاد می‌کنند.

در ادامه، ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز ضمن تقدیر از مسئولین گمرک کشور که حمایت از تولید را در اولویت قرار داده‌اند، بیان کرد: این شرکت از سال گذشته حرکت تازه‌ای را در بخش تامین پایدار مواد اولیه از طریق ورود به معدن داری و فراوری مواد اولیه آغاز کرده است. بخشی از تامین مواد اولیه که از طریق واردات تامین می‌شود، بستگی بسیاری به همکاری گمرک و مسائل مربوط به مبادی ورودی کشور دارد که در این زمینه، تعاملات بسیار خوبی با گمرک برقرار شده است تا خدشه‌ای به تولید وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه ذوب‌آهن اصفهان همکاری خوبی با گمرک در دهه‌های گذشته داشته و قطعا این همکاری‌ها توسعه می‌یابد، ادامه داد: با توجه به مازاد تولید فولاد و سرانه مصرف آن، صادرات اهمیت ویژه‌ای برای واحدهای تولیدکننده فولاد دارد که برخی مسائل آن که به مبادی خروجی مربوط است، از طریق همکاری و تعامل با گمرک کشور حل می‌شود.

رخصتی، عنوان کرد: ذوب‌آهن اصفهان سال گذشته یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن صادرات داشته که این امر امسال نیز با جدیت دنبال می‌شود و البته تعامل با گمرک در دستیابی به این هدف نقش مهمی دارد. در جلسه‌ها و دیدارها با مسئولین گمرک کشور، مشکلات موجود در صادرات و راهکارهای آن بررسی می‌شود تا از طریق توسعه صادرات بتوانیم ارز آوری بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد کشور نیز کمک شود.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان، یادآور شد: این شرکت تامین نیازهای داخل را در اولویت قرار داده است و تنها مازاد تولید صادر می‌شود که ارز حاصل از آن، صرف واردات مواد اولیه و تجهیزات شده که در عمل، برای حفظ تولید بسیار ضروری است.

شایان ذکر است که ساختمان جدید گمرک اخصاصی ذوب‌آهن اصفهان با مساحت ۱۸۵ متر با حضور مسئولین گمرک کشور، استان اصفهان و مسئولین این شرکت، افتتاح شد که مجهز به فیبر نوری بوده و در تسهیل ارتباطات مربوط به این گمرک که در بین ۵۰ گمرک برتر کشور قرار دارد، بسیار موثر است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.