به گزارش اخبار فلزات، رئیس حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح، مدیرعامل بنیاد تعاون ستاد کل نیروهای مسلح و مدیرعامل شرکت ارکان سازه با حضور در شرکت ذوب‌آهن اصفهان، از خط تولید و پروژه‌های توسعه ذوب‌آهن بازدید کردند.

ابوالقاسم فروتن، رئیس حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح در این دیدار، صنعت فولاد را یکی از عرصه‌های موفق صنعتی در کشور دانست که دستاوردهای آن از جمله افتخارات کشور محسوب می‌شود و بیان کرد: ذوب‌آهن اصفهان، نقش مهمی در رشد صنعت فولاد کشور ایفا کرده است و تلاشگران این صنعت، توانسته‌اند معنای جهاد و ایثار در صنعت را به خوبی مجسم کنند.

وی افزود: جایگاه دهم ایران در بین تولید‌کنندگان فولاد جهان، نشان از این دارد که با بهره‌گیری از روحیه جهادی، دستاوردهای بسیار خوبی در کشور حاصل شده است و روند رو‌به‌رشد این صنعت، تداوم و شتاب خوبی دارد.

رئیس حوزه ریاست ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: به‌ خوبی توانستیم در عرصه تکنولوژی و صنعت در مقابل تحریم‌ها ایستادگی کنیم و پیشرفت‌های حاصل‌ شده برای دیگر کشورها، قابل باور نیست.

فروتن مطرح کرد: عقلانیتی که در صنعت فولاد وجود دارد، باعث شده است در بسیاری از محصولات فولادی، از واردات بی‌نیاز شویم که اوج آن را در تولید ریل ذوب‌آهن اصفهان می‌توان دید. تولید این محصول موجب شد توسعه حمل و نقل ریلی کشور متوقف نشود و با اتکا به توان داخلی پیش برود.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی قرارگاه مسکن نیروهای مسلح با وزارت راه و شهرسازی، اذعان کرد : استفاده ذوب‌آهن از تکنولوژی روز دنیا و تولید محصولات جدید، می‌تواند موجب تحول صنعت ساختمان کشور شود .

ایرج رخصتی، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز در این دیدار، با اشاره به نقش این مجتمع عظیم صنعتی در شکل‌گیری صنعت فولاد کشور، مطرح کرد: قبل از پیروزی انقلاب در کشور، تنها ۵۰۰ هزار تن محصولات فولادی تولید می‌شد اما هم‌اکنون بیش از ۳۰ میلیون تن تولید فولاد داریم و ظرفیت تولید این محصول نزدیک به ۴۰ میلیون تن است که عمده آن، حاصل تلاش ذوب آهنی‌ها در واحدهای صنعتی مختلف محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: صنعت ساخت‌‌‌و‌‌ساز کشور که در حال پیشرفت است، باید از تکنولوژی روز بهره بگیرد تا ضمن افزایش سرعت ساخت و ساز و کاهش هزینه، ایمنی ساختمان‌ها نیز افزایش پیدا کند.

رخصتی در پایان یادآور شد: ذوب‌آهن اصفهان خوشبختانه از تکنولوژی روز دنیا برای تولید محصولات خاص استفاده می‌‌کند و محصولات این شرکت می‌تواند در تحول صنعت ساختمان کشور موثر باشد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.