به گزارش «فلزات‌نیوز»، سیدعباس حسینی تصریح کرد: متاسفانه در دو سال اخیر این صنعت با محدودیت‌هایی در تامین انرژی مواجه شده که این موضوع برنامه های بلند مدت واحدها را با مشکل مواجه کرده و حتی اجرای طرح های توسعه‌ای را با تردید مواجه کرده است.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که این صنعت بر اساس مزیت‌هایی که در حوزه انرژی وجود داشته بوجود آمده است و از بین رفتن این مزیت‌ها هزینه هایی را به صنعت فولاد تحمیل می کند که این افزایش هزینه‌ها باعث می شود تا ما نتوانیم در سطح جهانی رقابت کرده و بازار را به رقبا واگذار کنیم.

حسینی اظهار داشت: محدودیت در عرضه گاز و برق باعث شده تا ۵ ماه از سال را نتوانیم تولید متناسب با برنامه‌ها داشته باشیم واین موضوع برنامه ریزی ما و سایر شرکت‌های فولادی را تحت شعاع قرار داده است.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش تصریح کرد: این شرکت در ۷ کیلومتری بندر شهید رجایی واقع شده و دسترسی به آب‌های آزاد، مزیت صادراتی را برای ما ایجاد می کند؛ ولی صادرات مسلتزم برنامه ریزی بلند مدت است و یکباره و خلق‌االساعه ایجاد نمی شود؛ اما به دلیل اینکه قوانین از ثبات کافی برخوردار نیستند، این بی ثباتی ما را از بازارهای جهانی دور می کند.

وی خاطر نشان کرد: این حجم از تغییرات در قوانین، برنامه ریزی واحدهای فولادی را با مشکل مواجه می کند، در حالی که از فولاد همواره انتظار ارزآوری وجود دارد، اما تغییرات مداوم قوانین در حوزه صادرات این بخش را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

وی یادآور شد: انتظار می رود با وجود انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه فولاد سیاست گذاران در زمان تدوین قوانین از مشورت این تشکل‌ها نیز بهره مند شوند تا نظرات بنگاه‌های اقتصادی نیز در این قوانین لحاظ شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.