به گزارش «فلزات‌نیوز»، عطاالله معروفخانی با اشاره به روند تصاعدی کسب درآمد فولاد هرمزگان طی یکی دو سال اخیر، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان با الگوبرداری از سازمان‌های موفق در بازه زمانی یاد شده، توانسته است با کسب ۱۰ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان، میزان درآمد حاصل از فروش خود را طی چهار ماه نخست امسال، بیش از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲، استراتژی حفظ و ارتقای بازار داخلی و صادراتی را در پیش گرفتیم. علی‌رغم مشکلات ناشی از رکود بازار و کاهش قیمت‌ها به‌ ویژه در بازار داخلی و صادراتی، مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۲ با رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش، به ۵۱۵ هزار و ۹۷۲ تن رسیده است. به این ترتیب شرکت فولاد هرمزگان توانست بازارهای داخلی و صادراتی را به‌ خوبی حفظ و حضور خود را میان رقبا تداوم بخشد.

رشد ۷۰ درصدی درآمد فروش داخلی

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان عنوان کرد: در حوزه درآمد نیز شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست امسال توانست پنج هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان درآمد از فروش محصولات خود در بازار داخلی به دست آورد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین این شرکت تا پایان تیر ماه ۱۴۰۲ موفق شد چهار هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان درآمد صادراتی داشته باشد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از رشد ۱۳ درصدی خبر می‌دهد. مجموع فروش شرکت فولاد هرمزگان در بازارهای داخلی و صادراتی طی چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲، درآمد ۱۰ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته، حاکی از رشد ۴۰ درصدی است.

معروفخانی با اشاره به اینکه موفقیت‌های به‌ دست‌ آمده در حوزه فروش شرکت فولاد هرمزگان نیز همواره با اتخاذ راهبردها و تصمیمات به‌موقع در حوزه مدیریت و با همت و تلاش کارکنان متعهد و دلسوز شرکت به دست آمده است، اظهار داشت: هم‌دلی و مشارکت ایجاد شده در شرکت فولاد هرمزگان، مسیر بهبود و رشد در همه عرصه‌های تولید، تعمیرات، ستاد و پشتیبانی را تسهیل کرده که شایسته قدردانی است.

سودآوری تاریخی فولاد هرمزگان با وجود افزایش شدید بهای تمام‌ شده تولید

وی در بخش دیگری از سخنان خود به استراتژی تداوم سودآوری شرکت اشاره کرد و گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری «مهار تورم، رشد تولید» نام گرفت و بر همین اساس افزایش تولید و تداوم سودآوری را استراتژی فعالیت خود قرار دادیم و توانستیم بهار را با بهترین عملکرد فعالیت خود در حوزه کسب درآمد و سودآوری پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با تاکید بر افزایش شدید هزینه‌های تولید در سال جاری، تصریح کرد: بهای تمام‌ شده تولید در شرکت فولاد هرمزگان طی بهار امسال، به ۵۹ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. در همین خصوص هزینه‌های اداری، فروش و عمومی این شرکت نیز با رشد ۱۲۵ درصدی، مالیات بر درآمد با رشد ۲۰۹ درصدی و هزینه‌های مالی نیز با رشد ۲۰۱ درصدی در مقایسه با بهار سال گذشته مواجه شده‌اند.

معروفخانی ادامه داد: علی‌رغم این افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها، شرکت فولاد هرمزگان عملکرد موفقی در فروش و درآمدزایی و به‌تبع آن سودآوری داشته و با ثبت درآمد ۸۶ هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال در بهار، سود خالصی معادل ۱۷ هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال را محقق کرده که این میزان سودآوری در بهار در تاریخ فعالیت این شرکت بی‌سابقه است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه این شرکت نیز همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلاتی نظیر قطعی برق و گاز و در نتیجه کاهش تولید در اواخر بهار و تابستان مواجه شده است اما با تدابیر اتخاذ شده و برنامه‌ریزی‌های خوبی که به ثبت رکوردهای تولید در سه‌ ماهه نخست سال جاری منجر شد، محدودیت‌های یاد شده نتوانست باعث کاهش سودآوری این شرکت شود که این موضوع نشان از همت والای مدیران شرکت و تحقق استراتژی‌های کلان سازمانی و هلدینگ مبارکه دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان یادآور شد: از حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه به‌ عنوان مجموعه مادر که همواره در زمینه‌های مختلف یاور شرکت بوده است، قدردانی کرده و امیدواریم تا پایان سال جاری با هم‌دلی و هماهنگی بیشتر بتوانیم بیش‌ از پیش در شرکت فولاد هرمزگان به شعار «ما می‌توانیم» جامه عمل بپوشانیم و با ثبت رکوردهای جدید در تولید، فروش و سودآوری، عملکردی درخشان در تاریخ شرکت بر جای گذاریم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.