به گزارش فلزات نیوز، حمیدرضا حمایت هدف از راه‌اندازی این طرح را تجهیز و آماده‌سازی معدن و احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن کنسانتره با عیار ۳۵ درصد روی یا معادل آن و ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب نقره با عیار ۶۰ درصد سرب و تامین زیرساخت‌های لازم عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از معادل ۳۰۰ میلیون دلار در این مجتمع سرمایه‌گذاری انجام‌شده است، افزود: در فاز اول این طرح قرار است ظرفیت دو میلیون تن خوراک و استحصال ۲۰۰ هزار تن کنسانتره روی ۳۵ درصد یا معادل آن عملیاتی شود.

مدیر مجتمع سرب و روی مهدی‌آباد تصریح کرد: از ابتدای تاریخ فعالیت معدن مهدی آباد تاکنون، حدود ۷۸ هزار متر حفاری اکتشافی توسط شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی در محدوده انجام شده است.

حمایت در رابطه با مهم‌ترین فعالیت‌های انجام گرفته در بخش معدن، مطرح کرد: باطله‌برداری و آماده‌سازی معدن در بخش مرکزی به میزان ۹۰ میلیون تن، دسترسی به ماده معدنی سولفید روی، تامین ۶ تراک ۱۰۰ تنی و حمل آن به سایت، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که در بخش معدن انجام داده‌ایم.

وی همچنین در ارتباط با تامین زیرساخت‌ها در معدن، ابراز کرد: در بخش تامین آب، موفق به دریافت مجوزها، انعقاد قرارداد تحویل پساب از تصفیه‌خانه شهر یزد، تملک زمین‌ها، خرید تجهیزات، اتمام حفر کانال و لوله‌گذاری خط انتقال آب به میزان ۱۰۰ کیلومتر با ظرفیت ۱۰۰ لیتر بر ثانیه، پیشرفت ۹۴ درصدی کل پروژه آب‌رسانی، پایان عملیات عمرانی، نصب مکانیکال و پمپ‌ها در ایستگاه‌‌ها شده‌ایم.

مدیر مجتمع سرب و روی مهدی‌آباد در پایان در خصوص تامین برق مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد، خاطرنشان کرد: در مراحل پایانی احداث پست برق با پیشرفت بیش از ۹۹ درصدی توسط شرکت پارسیان و نیز پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۹ درصدی عملیات اجرایی خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت نیروی برق به طول ۲۷ کیلومتر هستیم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.