به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن اصفهان، ایرج رخصتی اظهار کرد: ذوب‌آهن اصفهان این آمادگی را دارد که در راستای کمک به دولت در جهت تحقق نهضت ملی مسکن اقدام کند که این امر به‌ویژه از طریق ارائه محصولات خاص همچون تیرآهن بال پهن می‌تواند مزایایی ازجمله سرعت در ساخت و ساز، افزایش ایمنی و کاهش هزینه، بهبود در تکنولوژی ساخت و ساز، زیباسازی ساختمان به لحاظ معماری و .. را در پی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن گفت: در این خصوص با مسئولان و سازمان‌های مرتبط ازجمله نظام مهندسی، مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی، سازمان استاندارد و… در در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم در تحول صنعت ساختمان کشور نقش خود را به خوبی ایفا کنیم و خدمتی به جامعه ساخت و ساز کشور ارائه شود.

رخصتی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری با عنوان تولید دانش‌نیان، اشتغال‌آفرین، افزود: ذوب‌آهن اصفهان علاوه بر برخورداری از مدیریت تحقیق و توسعه، اقدام به ایجاد مدیریت دانش‌بنیان کرده است که فعالیت‌ها خاص و کلیدی ازجمله توسعه ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت حل مشکلات تولید و ارتقا تکنولوژی دارد.

وی با بیان اینکه همدلی ویژه‌ای در ذوب‌آهن اصفهان در سطوح مختلف وجود دارد، گفت: این شرکت هم‌اکنون یک مجموعه متحد است که تلاشگران آن در راستای تحقق اهداف با همه وجود جهاد می‌کنند و حاصل آن تولید فراتر از برنامه است که برای اولین بار در تاریخ این شرکت رقم خورده است.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان اظهار کرد: هم‌اکنون اغلب محصولات ذوب‌آهن اصفهان جزو محصولات خاص است که بسیاری از این محصولات را تنها این شرکت می‌تواند تولید کند و تولید محصولات عمومی را به حداقل رسانده‌ایم. این تغییر رویکرد در افزایش سود شرکت نیز موثر است، چراکه هم‌اکنون اکثر واحدهای تولیدکننده فولاد با مشکل کاهش سودآوری مواجه هستند.

رخصتی افزود: رویکرد ذوب‌آهن اصفهان که از زمان دفاع مقدس وجود داشته است، رویکرد جهادی است و در این راستا همواره حمایت از دولت و ایجاد ثبات در بازار مسکن مورد توجه است که عرضه محصولات در بورس کالا یکی از این اقدامات است.

وی در خصوص تامین مواد اولیه مورد نیاز این شرکت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه گفت: به منظور تامین روزمره و کوتاه‌مدت مواد اولیه، مشکلات کم شده است اما در خصوص تامین پایدار مواد اولیه همچنان مشکلات وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن در خصوص تامین زغال‌سنگ عنوان کرد: تولید این مواد اولیه در کل کشور با مشکلاتی مواجه است و نیازمند سرمایه‌گذاری خاص است. ذوب‌آهن در این زمینه فعالیت‌هایی انجام داده و معادنی دارد اما جوابگوی تمام نیاز ما نیست.

رخصتی در پایان افزود: پروژه راه‌اندازی کک‌سازی شماره ۲ که در چند سال اخیر مطرح بود، هم‌اکنون در مرحله برگزاری مناقصه است و عملیات اجرایی آن به زودی شروع می‌شود که در تامین کک ذوب‌آهن بسیار موثر است. همچنین جهت تامین پایدار و بلندمدت مواد اولیه برای ذوب‌آهن اصفهان، تدابیر مختلفی اندیشیده شده است که امیدوار هستم به زودی شاهد نتایج آن باشیم.

انتهای پیام//

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.