به گزارش اخبار فلزات، ایرج رخصتی در خصوص آمادگی و نقش ذوب‌آهن اصفهان در تامین مقاطع ساختمانی مورد نیاز نهضت ملی ساخت مسکن در کشور، بیان کرد: برنامه دولت سیزدهم مبنی بر ساخت یک میلیون مسکن در هر سال را باید به صورت معدل نگاه کنیم که تحقق آن در دوره چهارساله مدنظر است .

وی افزود: در این زمینه، درخواست‌هایی از سازمان‌های مربوطه از ذوب‌آهن شده است و این شرکت در حد توان، آماده تولید و تحویل سبد کالا‌های درخواستی پروژه‌های مسکن در کشور است. در واقع تولید و عرضه محصول بر اساس این درخواست‌ها و با توجه به میزان و نوع آن، در ابعاد مختلف انجام می‌شود.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان همچنین به اهمیت تامین پایدار مواد اولیه جهت تولید و همچنین افزایش کمی و کیفی آن اشاره کرد و در خصوص واردات کک و زغال‌سنگ از خارج کشور و افزایش قیمت‌های جهانی، عنوان کرد: گرانی مواد اولیه وارداتی و برخی از تنگناهای تامین مواد در داخل کشور، محدودیت‌هایی را برای ما ایجاد می‌کند. با این حال از طریق صادرات ۴۰ درصدی محصولات به خارج از کشور، بخشی از منابع ارزی خود را تامین می‌کنیم.

رخصتی ادامه داد: ذوب‌آهن اصفهان از هیچ نوع یارانه انرژی برخوردار نیست و قیمت‌های انرژی نیز بر قیمت نهایی تولید اثرگذار است.

وی در خصوص وجود نیروگاه‌های برق در این شرکت، مطرح کرد: تولید ۲۴۰ مگاوات برق در داخل کارخانه به تامین این حامل انرژی کمک کرده است و به مشتریان اطمینان می‌دهد که تولید سبد کالا‌های درخواستی پروژه‌های آن‌ها با مشکلی مواجه نخواهد شد.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان اضافه کرد: هم‌اکنون ۶۵ درصد تیرآهن مورد نیاز کشور در این شرکت تولید می‌شود. در عین‌ حال، درخواست‌های جدید، ما را به سوی تولید محصولات جدید سوق داده و طی ۶ ماه گذشته، ۱۲ محصول جدید تولید و عرضه شده است.

رخصتی در زمینه کیفیت محصولات ذوب‌آهن گفت : ذوب‌آهن در تولید، تابع قوانین و استانداردها است و کیفیت را فدای هیچ منفعت دیگری نمی‌کند؛ به طوری که می‌توان این مجتمع عظیم صنعتی را پیشگام کیفیت دانست.

وی در زمینه ساخت و تولید انواع ریل، اذعان کرد: تولید این محصول در ذوب‌آهن اصفهان بر اساس درخواست انجام می‌شود و قطعات مهم خط تولید آن بومی‌سازی شده است .

مدیر‌عامل ذوب‌آهن اصفهان در پایان با اشاره به فعالیت‌های زیست‌محیطی گسترده این شرکت، خاطرنشان کرد: این مجتمع عظیم صنعتی با دارا بودن بیش از ۱۶ هزار هکتار فضای سبز، ۸۲ برابر بیشتر از استاندارد، فضای سبز ایجاد کرده است که آبیاری عمده آن به صورت دیم است. در راستای کاهش آلایندگی نیز با نوسازی تجهیزات، ضمن مدرن‌سازی بخش‌های مختلف خط تولید از جمله درب‌های فلکسیبل باطری‌های کک‌سازی، به سمت صنعت سبز حرکت کرده‌ایم .

انتهای پیام//

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.