به گزارش فلزات نیوز، تعطیلات سال نو در چین که طولانی‌ترین تعطیلات سراسری در این کشور به شمار می‌رود، آغاز شده و بنابراین فعلا خبری از بازار آهن و فولاد در جنوب شرق آسیا نیست.

رشد تقاضای داخلی برای محصول قراضه در آمریکا، مانع از آن شد که صادرکنندگان آمریکایی این محموله، حاضر به ارائه تخفیف به فولادسازان ترکیه شوند و به این ترتیب این محصول دوباره گران شد. این در حالی است که آغاز تعطیلات سال نو در چین، باعث شده است تا بخش قابل ‌توجهی از بازارهای کالایی دنیا با فروکش‌ تقاضا مواجه شوند.

تعطیلات سال نو در چین که طولانی‌‌‌ترین تعطیلات سراسری در این کشور به شمار می‌رود، آغاز شده و خبری از بازار آهن و فولاد در جنوب شرق آسیا نیست.

پلتس، از افزایش ۹ دلاری هر تن قراضه وارداتی به ترکیه در روز دوشنبه ۲۳ ژانویه خبر داد. به این ترتیب هر تن قراضه ممتاز تحویل این کشور برابر ۴۰۹ دلار به ‌ازای هر تن ارزیابی شد. این رشد نرخ روزانه در حالی در این بازار رقم خورد که ظرف سومین هفته ژانویه، این محصول به دلیل کاهش تمایل فولادسازان به خرید، افت قیمت ۱۵ دلاری داشت و تا کف کانال قیمتی ۴۰۰ دلار عقب نشسته بود.

در روز ابتدایی هفته جاری، خبری مبنی بر انعقاد قرارداد خرید قراضه با مبدا ایالات‌ متحده آمریکا در محدوده قیمت ۴۱۰دلار به‌ ازای هر تن تحویل ترکیه منتشر شد. در عین حال برخی فعالان بازار از فروش این محصول با مبدا ایالات‌ متحده خبر دادند. این در حالی بود که به گفته منابع پلتس، از نرخ این محصول با مبدا بالتیک تا حدودی کاسته شد و در نهایت پلتس، بهای قراضه ممتاز تحویل ترکیه را برابر ۴۰۹ دلار به ‌ازای هر تن ارزیابی کرد.

به گفته یکی از نمایندگان پلتس در ترکیه، تامین‌‌‌کنندگان آمریکایی قراضه، ظرف یک ‌هفته اخیر از قیمت‌های اعلامی خود کوتاه نیامده‌‌‌اند. در عین حال گفته می‌شود که وضعیت بازار قراضه در ترکیه پررونق بوده و این موضوع فرصت عدم‌ کاهش قیمت این محصول تحویل ترکیه را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

در شرایطی بر نرخ قراضه وارداتی به ترکیه ظرف روز ابتدایی هفته افزوده شد که پلتس، بهای میلگرد صادراتی فوب این کشور را بدون تغییر نرخ برابر ۶۸۵ دلار به ‌ازای هر تن ارزیابی کرد. به این ترتیب اختلاف روزانه میان بهای میلگرد صادراتی ترکیه و قراضه وارداتی در ۲۳ ژانویه، ۲۷۶ دلار در هر تن ارزیابی شد که این رقم کاهش روزانه ۹ دلاری داشت. کاهش فاصله قیمتی مانعی در مقابل رشد بیشتر بهای قراضه است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.