به گزارش «فلزات‌نیوز»، حسنعلی حق‌شناس، مدیرعامل شرکت کانی مس در این مراسم با اشاره به اهمیت پروژه هیپ لیچینگ مس سونگون، بیان کرد: شرکت کانی مس در راستای کاهش هزینه‌های این پروژه در سال گذشته موفق شد تا با اتخاذ استراتژی‌های کاربردی و ارتباط با پیمانکاران کوچک، میزان سرعت پیشرفت پروژه را به طور چشمگیری افزایش و هزینه‌های مربوطه را کاهش دهد.

محسن یزدانی‌راد، مدیرعامل موسسه صندوق بازنشستگی مس در ادامه این مراسم، ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل شرکت کانی مس و تمام عوامل اجرایی، عنوان کرد: شرکت کانی مس با در دست داشتن پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای متعدد، به نقطه عطفی در تاریخ خود دست یافته است.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت با اجرای این پروژه‌ها، سبب ایجاد توازن در زنجیره تولید و ارزش‌آفرینی بیشتر برای شرکت ملی صنایع مس ایران خواهد شد. به همین دلیل شرکت کانی مس باید همواره توسعه و گسترش توانمندی‌های خود را در دستور کار داشته باشد.

بر اساس این گزارش، پروژه هیپ لیچنگ سونگون علاوه بر تولید سه هزار تن مس کاتدی در سال از خاک‌های کم‌عیار منطقه سونگون، منجر به اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خواهد شد. همچنین یکی از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای پروژه، رفع معضل باطله‌های معدن مس سونگون بوده که در نتیجه به افزایش تولید مس کاتد منجر می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.