به گزارش «فلزات‌نیوز»، حجم فروش شمش فولادی این شرکت به شفاف‌ترین شکل ممکن در رینگ داخلی بورس کالا، برای تامین نیازهای نوردکاران داخلی، در سه‌ ماهه نخست سال جاری ۴۴۰ هزار و ۸۲۰ تن بوده است.

فولاد خوزستان در سه‌ ماهه نخست سال گذشته، ۲۵۶ هزار و ۳۸۰ تن شمش فولادی در بورس کالا به فروش رسانده بود و در بهار امسال، حجم تامین نیاز بازار داخلی به شمش فولادی توسط این شرکت، ۷۲ درصد بیش از فصل مشابه سال قبل است.

در بهار امسال، کل حجم معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا، یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۶۳۰ تن بوده که ۲۳.۷ درصد آن مربوط به فولاد خوزستان است. این شرکت با فاصله بسیار زیاد نسبت به سایر رقبا، بزرگ‌ترین تامین‌کننده نیاز بازار به شمش فولادی بوده است.

درآمد فروش فولاد خوزستان از محل عرضه شمش فولادی در بورس کالا در سه‌ ماهه نخست سال جاری، ۹ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان بوده است. برای مقایسه در بهار سال ۱۴۰۱، درآمد فروش شمش فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا، سه هزار و ۸۹۱ میلیارد تومان بود و در بهار امسال درآمد فروش این شرکت از این محل، پنج هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان معادل ۱۳۹ درصد نسبت به بهار سال پیش افزایش یافته است.

گفتنی است در بهار سال ۱۴۰۲، جمع ارزش معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا، به ۳۸ هزار و ۲۴ میلیارد تومان رسید که فولاد خوزستان با اختلاف بسیار زیاد نسبت به رقبا، ۲۴.۵ درصد از کل ارزش معاملات شمش در بورس کالا را به خود اختصاص داد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.