به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، آیین افتتاح پروژه احداث خط خردایش و دانه‌بندی و همچنین سنگ‌شکن اولیه شرکت فولادسنگ مبارکه توسط مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و با حضور نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مسئولان منطقه و جمعی از معاونان و مدیران فولاد مبارکه برگزار شد.

پروژه‌ احداث خط خردایش و دانه‌بندی با ظرفیت ۳۵۰ تن در ساعت، سرمایه‌گذاری اولیه ۲۳۰ میلیارد ریالی و با هدف افزایش ظرفیت تولید سنگ آهک دانه‌بندی‌ شده به بهره‌برداری رسید که سنگ‌شکن هیدروکن و سرندهای ارتعاشی به‌ عنوان تکنولوژی استفاده‌ شده در احداث این پروژه منجر به تولید سنگ آهک دانه‌بندی‌ شده در ابعاد متنوع به‌ عنوان محصول نهایی شده است. همچنین ۹۰ درصد تجهیزات این پروژه توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شده و اشتغال ۸۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را فراهم کرده است.

پروژه احداث خط سنگ‌شکن اولیه با سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد ریالی و ظرفیتی بالغ بر ۷۰۰ تن بر ساعت، از دیگر پروژه‌هایی بود که در شرکت معدنی و صنعتی فولاد سنگ مبارکه به بهره‌برداری رسید. افتتاح این پروژه که با هدف افزایش ظرفیت تولید و تامین پایدار سنگ آهک دانه‌بندی‌شده و ظرفیت تولید سالیانه پنج میلیون تن سنگ آهک صورت گرفته است، با استفاده از تکنولوژی سنگ‌شکن ژیراتوری، تولید سنگ آهک با دانه‌بندی صفر تا ۲۰۰ میلی‌متر را محقق می‌کند. ۷۰ درصد از تجهیزات به‌ کار گرفته شده در پروژه خط سنگ‌شکن اولیه توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شده و این پروژه اشتغال ۹۵ نفر را فراهم کرده است.

لازم به‌ ذکر است محمد یاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به صورت آنلاین، پروژه‌های بهره‌برداری از معدن سنگ‌آهن خاک سرخ کودی هرمزگان و معدن سنگ‌آهن سیلیس داوران کرمان را افتتاح کرد.

بهره‌برداری از معدن هماتیت و خاک سرخ کودی هرمزگان با سرمایه‌گذاری ۱۴۸ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومانی در مساحتی بالغ بر ۶ کیلومتر مربع و با هدف تامین سنگ‌آهن مورد نیاز گروه فولاد مبارکه صورت گرفت که میزان ذخیره سنگ‌آهن آن طبق پروانه بهره‌برداری موجود، بالغ بر ۵۳۱ هزار تن و ذخیره سالیانه خاک سرخ آن طبق پروانه بهره‌برداری موجود، بالغ بر ۴۵ هزار تن است.

برای این پروژه معدنی به میزان یک هزار و ۶۵۰ متر حفاری صورت گرفته است و ذخیره هماتیت اثبات‌ شده معدن سنگ‌آهن خاک سرخ کودی به میزان هفت میلیون تن و ظرفیت سالیانه استخراج طرح توسعه آتی آن به میزان ۵۰۰ هزار تن است. پروژه بهره‌برداری از معدن سنگ‌آهن خاک سرخ کودی برای ۲۸ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

بهره‌برداری از معدن سنگ‌آهن سیلیس داوران کرمان نیز با هدف تامین سنگ‌آهن و سیلیس مورد نیاز گروه فولاد مبارکه و با سرمایه‌گذاری اولیه ۸۰۵ میلیارد ریالی در مساحتی بالغ بر ۱۳ کیلومتر مربع صورت گرفته است که اشتغال‌آفرینی ۳۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را به همراه دارد. ظرفیت استخراج طرح توسعه آتی این پروژه، ۳۰۰ هزار تن در سال است.

طبق پروانه بهره‌برداری موجود، این معدن 250 هزار تن ذخیره آهن، ۶۰۰ هزار تن ذخیره سیلیس و سالیانه ۲۵ هزار تن ظرفیت استخراج به همراه ذخیره هماتیت اثبات‌ شده چهار میلیون تنی دارد و دارای ۷۷۶ متر حفاری اکتشافی است.

شرکت معدنی و صنعتی فولاد سنگ مبارکه اصفهان، ماموریت تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت فولاد شامل سنگ آهک، آهن و دولومیت برای صنایع فولاد کشور با تمرکز بر نیازهای گروه فولاد مبارکه اصفهان را دارد.

انتهای پبام//

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.