به گزارش فلزات‌نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه همایش ایران و کشورهای غرب آفریقا اظهار کرد: یکی از کانون‌های توجه ما قاره آفریقا است که دارای ظرفیت‌های بالایی است. در سال گذشته میزان صادرات کالاهای ما به آفریقا امسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و امسال هم ۱۵درصد رشد صادرات داشتیم.

وزیر صمت افزود: اجلاس امروز برای اولین‌بار در این سطح برگزار شد؛ ۱۰ کشور آفریقایی عمدتاً از غرب آفریقا در این اجلاس حضور دارند. همین امروز نزدیک به ۸۵۰ میلیون دلار قرارداد و بیش از یک میلیارد دلار تفاهم‌نامه امضا می‌شود.

فاطمی‌امین ادامه داد: امروز یکی از قراردادها مربوط به صادرات خودرو است؛ همچنین در مورد ساخت کشتی و قایق، صادرات بخش‌های مختلف صنعت ساختمان، تجهیزات پزشکی، دارو، صنایع نفت و گاز، ماشین آلات کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی و… ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه اجلاس سه روزه است، گفت: علاوه بر حضور در اجلاس، یک هیئت ۵۰ نفره از واحدهای صنعتی فولاد، کشتی‌سازی و نفت و گاز بازدید خواهند کرد تا از توانمندی‌های ایران مطلع شوند.

فاطمی‌امین در مورد توسعه روابط اقتصادی گفت: ما به دنبال کار کردن با کشورهایی هستیم که مکمل اقتصاد ما باشند؛ در کشورهای آفریقا ذخایر بسیار خوب معدنی وجود دارد وشرکتهای معدنی ایرانی نیز توانمندی‌های بالایی دارند.

وی افزود: به عنوان مثال بوکیست که ماده اولیه آلومینیوم است را وارد می‌کنیم و چه بهتر که از کشورهای آفریقایی وارد کنیم و در عوض صادرات ماشین‌آلات و… به این کشورها داشته باشیم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.