به گزارش اخبار فلزات، روز چهارشنبه ۱۹ مرداد ماه، اسماعیل‌ لله‌گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران به همراه جمعی از مدیران شعب استانی این بانک، ضمن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه و دیدار با مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت در حوزه‌های اقتصادی و مالی و فروش، راهکارهای همکاری فزاینده بین این دو مجموعه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

در این دیدار اسماعیل‌ لله‌گانی، ضمن ابراز خرسندی از حضور در فولاد مبارکه، مطرح کرد: در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری به سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده است، مجموعه بانک رفاه کارگران، حمایت از تمام واحدهای تولیدی را رسالت خود می‌داند و این جای خوشبختی است که فولاد مبارکه در حوزه صنعت فولاد و توسعه اقتصادی کشورر، نقشی پیشران و در توسعه صنایع بالادستی و پایین‌دستی خود، نقشی محوری دارد.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیر‌عامل شرکت فولاد مبارکه در ادامه بیان کرد: بانک رفاه کارگران علاوه‌ بر‌ اینکه سهامدار فولاد مبارکه است، به عنوان بانکی که نقش قابل توجهی در توسعه اقتصادی کشور برعهده دارد، تمامی ظرفیت‌های خود را بسیج کرده است تا در تمام حوزه‌های تامین منابع داخلی، ارزی و بین‌المللی و همچنین در حوزه حمایت از مشتریان فولاد مبارکه، یاری‌رسان بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه باشد.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در ادامه مطرح کرد: این مجموعه، آشنایی کاملی با روند تولید و طرح‌های توسعه در دست اجرای فولاد مبارکه دارد. فولاد مبارکه نیاز بیش از سه هزار کارخانه و کارگاه صنعتی کشور را تامین می‌کند که این امر، نشانه پویایی و اثربخشی این مجموعه است، بنابراین باور ما هم بر این است که گروه فولاد مبارکه باید بیش‌ از پیش تقویت و حمایت شود تا بتواند همچنان در اشتغال‌زایی و توسعه زیرساخت‌های صنعتی و اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کند.

وی نتیجه جلسه خود و همراهان را با مدیرعامل، معاونان و مدیران فولاد مبارکه مثبت ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه بانک رفاه کارگران، از آماده‌گی تامین ۱۰۰ درصدی بودجه مورد نیاز توسعه‌های فولاد مبارکه برخوردار است، اذعان کرد: همکاری اقتصادی با فولاد مبارکه، توسعه اقتصادی و صنعتی کشور را به‌ همراه دارد و به یقین این همکاری، دستاوردهای بیشتر و درخشان‌تری برای سهامداران خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز حضور مدیرعامل بانک رفاه کارگران و هیئت همراه وی در فولاد مبارکه را مثبت ارزیابی کرد و ضمن تشریح دستاوردهای خطوط تولید و طرح‌های توسعه در‌ دست‌ اجرای شرکت، تصریح کرد: بدون شک سرمایه‌گذاری بانک‌های کشور و ازجمله بانک رفاه کارگران در فولاد مبارکه، می‌تواند تعاملی باشد که برد دو طرف و تامین منافع حداکثری سهامداران فولاد مبارکه و بانک را دربرداشته باشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تولید بهترین راهکار برای بقا و اعتلای اقتصادی است، اظهار کرد: حرکت رو به جلو با سرعت و کیفیت رقابتی، ماموریت اصلی فولاد کشور است. بنابراین بر این باور هستیم که پروژه‌های زیرساختی فولاد مبارکه که در توسعه اقتصادی کشور اثرگذار هستند، باید به موقع اجرا شوند؛ چراکه کشور نیازمند تولید، توسعه و شکوفایی اقتصادی بیشتر است.

طیب‌نیا با بیان اینکه تمامی طرح‌های توسعه فولاد مبارکه از ابتدا و به طور مشخص در حال حاضر با آینده‌نگری دقیق و کارآمد تعریف و اجرا شده است، عنوان کرد: بانک‌ها می‌توانند مانند سال‌های پیش، معین کارخانه‌هایی مانند فولاد مبارکه باشند. این در حالی است که توسعه‌های مدنظر فولاد مبارکه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور را افزایش خواهد داد و کمک خواهد کرد با تولید محصولات متنوع و با ارزش‌ افزوده بالاتر، به اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی کمک قابل توجهی شود و در عین‌ حال از خروج ارز از کشور نیز پیشگیری به عمل آید.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در ادامه گفت: نگاه توسعه‌ای در فولاد مبارکه در تمام موارد، از تولید تا ارتقای دانش فنی سرمایه‌های انسانی و تنوع حداکثری در تولید محصولات، ساری و جاری است. به همین دلیل پیشرفت پروژه‌های توسعه را به‌ روز و به طور دائم کنترل و رصد می‌کنیم تا به موقع اهداف مورد نظر حاصل شود.

طیب‌نیا با اشاره به اینکه برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه به طور کامل با‌ برنامه، هدفمند و دقیق در حال اجرا است، ادامه داد: منابع مالی مورد نیاز اجرای هر یک از این پروژه‌ها مانند نورد گرم ۲ و توسعه نورد سرد و احداث نیروگاه که در نوع خود هرکدام یک ابرپروژه هستند و می‌توانند تحولی عظیم در صنعت خودروسازی و لوازم خانگی کشور ایجاد کنند، به خوبی تدارک دیده شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در میادین گازی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه از گاز در خطوط تولید فولاد مبارکه به عنوان یک ماده اولیه استفاده می‌شود، به‌ بار نشستن این پروژه نیز نه‌ تنها خطوط تولید را از قطعی‌های گاز رها می‌سازد بلکه برای سرمایه‌گذاران و شرکای تجاری، کسب و کار فولاد مبارکه و به طور کلی برای چرخه اقتصاد کشور و جامعه که همواره از سوی تولید به امید و شادابی بیشتری رسیده است، ارزش افزوده به شدت بالایی ایجاد خواهد کرد. این در حالی است که شرایط اقتصاد جهانی به گونه‌ای در حال حرکت است که فضای رقابتی مشهود به نظر می‌آید.

مدیر‌عامل شرکت فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود ضمن استقبال از اعلام همکاری مجموعه بانک رفاه برای سرمایه‌گذاری در فولاد مبارکه و حمایت از طرح‌های توسعه‌ این شرکت، خاطرنشان کرد: همچنان که پیش از این نیز تاکید کرده‌ایم، فولاد مبارکه آماده است تا از تمامی ظرفیت‌های موجود برای توسعه اقتصادی و صنعتی کشور استفاده کند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.