به گزارش «فلزات‌نیوز»، طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه، بالغ بر ۴۰ میلیون تن انواع اقلام فولادی در کشور تولید شده که از این میزان، حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن صادر و باقی (بالغ بر ۳۵ میلیون تن) صرف مصارف داخلی شده است. بر این اساس، مصرف ظاهری فولاد کشور در این مدت نسبت به چهار ماهه ابتدایی سال ١۴٠١، رشد ٢.٢ تا ٨.۶ درصدی داشته است.

طی چهار ماهه ابتدایی سال جاری، چهار میلیون و ۴٩٩ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده که سه میلیون و ۶٠١ هزار تن در داخل مصرف شده است و نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال گذشته معادل سه میلیون و ۴٧۴ هزار تن، ٣.٧ درصد افزایش یافته است.

پس از آن، در مجموع از ١١ میلیون و ۴۵٩ هزار تن شمش فولادی تولید شده در کشور با رشد ٣.٩ درصدی، هشت میلیون و ۶٩٩ هزار تن به مصارف داخلی اختصاص یافته و حدود دو میلیون و ٧۶٠ هزار تن آن صادر شده است. در چهار ماهه ابتدایی سال ١۴٠١، مصرف ظاهری شمش فولاد کشور هشت میلیون و ٣٧۶ هزار تن ثبت شده است.

همچنین از هفت میلیون و ٨٢٢ هزار تن محصولات فولادی تولید شده، هفت میلیون و ١۵۶ هزار تن صرف مصارف داخلی شده است که ۵.٣ درصد نسبت به میزان مصارف آن‌ها در چهار ماهه ابتدایی سال جاری معادل ۶ میلیون و ٧٩۴ هزار تن افزایش را تجربه کرده است.

طی چهار ماهه ابتدایی امسال، مقاطع تخت فولادی حدود ١۵٨ هزار تن صادر و قریب به سه میلیون و ۴٢۵ هزار تن صرف مصرف داخلی شده است. مصرف این مقاطع نسبت به سال گذشته که سه میلیون و ٢٠۶ هزار تن بوده، ۶.٨ درصد بیشتر شده است.

در نهایت مصرف آهن اسفنجی ٢.٢ درصد رشد کرده است و از ١٢ میلیون و ١١١ هزار تن، به ١٢ میلیون و ٣٧٩ هزار تن رسیده است. در چهار ماهه ابتدایی ١٤٠١، قریب به ١٣ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور تولید شده که تنها ۵٨٠ هزار تن آن صادر شده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.