به گزارش «فلزات‌نیوز»، بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه، بالغ بر دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن مقاطع طویل فولادی در کشور تولید شده که از این میزان، یک میلیون و ۷۹۲ هزار تن صرف مصارف داخلی شده است. این میزان ۳.۱ درصد بیشتر از مصرف این مقطع فولادی در دو ماهه سال گذشته معادل یک میلیون و ۷۳۹ هزار تن است.

پس از آن، در مجموع از ۶ میلیون و ۳۱۹ هزار تن شمش فولادی تولیدی در دو ماهه ابتدایی سال جاری، قریب به پنج میلیون تن آن صرف مصارف داخلی شده که نسبت به چهار میلیون و ۸۱۹ هزار تن مصرف در دو ماهه ابتدایی ۱۴۰۱، حدود ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

تغییرات در مصرف محصولات فولادی در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تغییرات قابل توجهی نداشته و تنها ۱۸ هزار تن بیشتر است؛ در حالی که طی دو ماه نخست سال گذشته، سه میلیون و ۵۷۸ هزار تن محصولات فولادی در کشور مصرف شده بود. این عدد در مدت مذکور سال جاری، به سه میلیون و ۵۹۶ هزار تن رسیده و فقط ۰.۵ درصد رشد پیدا کرده است.

در دو ماهه ابتدایی امسال، یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن از مقاطع تخت فولادی صرف مصرف داخلی شده است. مصرف این مقاطع نسبت به مدت مشابه سال گذشته که یک میلیون و ۷۷۰ هزار تن بود، ۰.۸ درصد کاهش یافته است.

در نهایت مصرف آهن اسفنجی نیز طی این مدت ۰.۳ درصد کاهش یافته و از ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن، به ۶ میلیون و ۵۱۹ هزار تن رسیده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.