به گزارش «فلزات‌نیوز»، محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: استراتژی کلان فولاد مبارکه طی دو سال اخیر، بر پنج اصل استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، توسعه سرمایه‌های انسانی، تمرکز بر نوآوری و فناوری‌های نوین، توسعه کمی و کیفی متوازن و حرکت در مسیر صنعت سبز استوار شده است و ثبت بالاترین رکوردها و افزایش تنوع محصولات خاص در بازه زمانی یادشده و در نهایت حفظ و تداوم این روند غرورآفرین در سه ماه ابتدایی سال جاری، موید این است که نه‌ تنها فولاد مبارکه بلکه سایر شرکت‌های زیرمجموعه نیز به‌ درستی در مسیر تعریف شده در حال حرکت هستند.

وی افزود: در پایان سه‌ ماهه اول سال جاری خوشبختانه با همت مدیران، کارکنان پرتوان و پیمانکاران شرکت توانستیم کارنامه قابل قبولی در خرداد ماه از خود برجای گذاریم؛ به‌ نحوی‌ که در واحدهای احیا مستقیم، فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، نورد گرم و خطوط تاندم نورد سرد، ضمن تحقق اهداف برنامه‌ریزی‌شده به رشد تولید قابل‌ توجهی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ که از درخشان‌ترین سال‌های بهره‌برداری بوده است، دست یابیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه کسب موفقیت‌ها در فولاد مبارکه و تداوم این روند را حاصل شناخت کافی از چالش‌های فراروی صنعت فولاد کشور و برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری هدفمند برای حل یا عبور از این چالش‌ها، شناخت دقیق از ظرفیت‌های درون‌سازمانی، اعتقاد راسخ مدیران و کارکنان به اهداف و تعالی سازمانی، تلاش همه‌جانبه برای رشد اقتصادی و سربلندی کشور، ریسک‌پذیری و اعتماد به سرمایه‌ها و ظرفیت‌های دانشی و تخصصی داخلی کشور دانست.

طیب‌نیا با تاکید بر اهمیت اصل انتخاب استراتژی صحیح برای سازمان‌ها و نقش آن در موفقیت بنگاه‌های اقتصادی، عنوان کرد: بنا بر آنچه پیشگامان حوزه استراتژی مطرح می‌کنند، اگر هدف خلق استراتژی را «تحول» بدانیم، نمی‌توانیم نسبت به کیفیت اجرای آن بی‌تفاوت باشیم و این همان اصلی است که از دو سال اخیر بر فولاد مبارکه حاکم شده و با تمرکز بر نوآوری و فناوری‌های نوین و سرمایه‌گذاری در این حوزه طراحی و عملیاتی شده است.

وی مطرح کرد: یکی از نقاط قوت بارز این شرکت به فرهنگ‌سازمانی کارکنان مربوط می‌شود؛ کارکنانی که همواره از ابتدا تا انتهای هر سال در چارچوب اهداف شرکت تمام تلاش خود را هم‌سو با راهبردهای کلان سازمان برای عبور از چالش‌ها و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها به‌کار می‌گیرند و به عبارت بهتر، باید گفت کارکنان فولاد مبارکه به اهداف کلان شرکت ایمان دارند و برای تحقق آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. به همین دلیل است که علی‌رغم محدودیت‌های آب، برق و گاز در فصول مختلف، شاهد تحقق اهداف و خلق رکوردها و ارزش‌های جدید در شرکت هستیم. از این‌ رو باید اذعان داشت خلق ارزش واقعی به‌ درستی در فرایند عملکرد فولاد مبارکه و نه‌ فقط در خروجی نهایی شرکت حاصل شده است. این فرهنگ باارزش سازمانی امروز در درون فولاد مبارکه نهادینه شده است.

فولاد مبارکه عزم خود را برای تحقق شعار سال جزم کرده است

در همین زمینه، غلامرضا سلیمی، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه نیز به تشریح موفقیت‌های اخیر شرکت طی سه ماه اول سال پرداخت و گفت: خوشبختانه از همان آغاز سال، مدیریت و کارکنان عزم خود را برای تحقق شعار سال یعنی «مهار تورم و رشد تولید» جزم کردند.

وی از رشد ۲٫۸۸ درصد تولید آهن اسفنجی در واحدهای احیا مستقیم فولاد مبارکه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: واحدهای احیا مستقیم ۱ و ۲ فولاد مبارکه در مجموع با تحقق ۱۰۶ درصدی برنامه توانستند دو میلیون و ۲۵۲ هزار تن آهن اسفنجی تولید کنند.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: در بخش فولاد خام با تولید دو میلیون و ۲۳۶ هزار تن فولاد خام و تحقق ۱۰۷ درصدی برنامه، شاهد رشد ۲٫۷ درصدی تولید فولاد خام در فولاد مبارکه نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ هستیم.

سلیمی یادآور شد: در نورد گرم فولاد مبارکه، طی سه ماه نخست سال جاری یک‌ میلیون و ۴۸۳ هزار تن کلاف گرم تولید شد که این میزان تولید تحقق ۱۰۸ درصدی برنامه را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در مجموع خطوط تاندم دو و پنج‌ قفسه‌ای نورد سرد فولاد مبارکه نیز طی سه ماه نخست سال جاری، شاهد تولید بیش از ۴۱۷ هزار تن محصول بودیم که این میزان تولید، رشد ۹٫۳ درصدی تولید محصولات سرد در فولاد مبارکه نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه، ضمن قدردانی از تلاش همه کارکنان فولاد مبارکه در بخش‌های مختلف، مطرح کرد: در سه‌ ماهه اول سال جاری که با محدودیت‌های کمتری در حوزه انرژی مواجه بودیم، توانستیم بخش قابل‌ قبولی از اهداف سالانه شرکت را محقق کنیم و در ادامه راه نیز با توجه به تجارب سال‌های گذشته، به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در زمان‌های محدودیت انرژی، بخش قابل‌ توجهی از تعمیرات خطوط را انجام دهیم و بخش تولید را برای زمان‌های نرمال چابک‌سازی کنیم.

سلیمی با تاکید بر اینکه با نقش‌آفرینی فولاد مبارکه، همچنان ایران در جایگاه دهم رتبه‌بندی تولیدکنندگان جهانی فولاد قرار دارد، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال رویکرد فولاد مبارکه در کنار توجه به افزایش کمی محصولات، بر افزایش کیفیت و تنوع محصولات کیفی متمرکز شده است. خوشبختانه پس از تولید ۱۴ محصول جدید در سال ۱۴۰۱، از ابتدای سال جاری نیز تولید چندین محصول جدید در دستور کار قرار گرفت و به توفیقات خوبی در این زمینه دست یافته‌ایم که به‌زودی اخبار آن منتشر و اطلاع‌رسانی می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.