به گزارش فلزات نیوز، عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح باند رفت قطعه اول بزرگراه خواجه ورزقان با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم هیچ طرحی را شروع نمی‌کند که مشمول مرور زمان شود، بیان کرد: در سایه اهتمام و توجه ویژه دولت و بعد از سفر استانی رئیس جمهور، طرح‌های نیمه‌تمام استان به ویژه در حوزه راه به صورت جدی پیگیری و تکمیل می‌شود.

وی افزود: این طرح ازجمله طرح‌های نیمه‌تمام استان بود که با پیگیری نمایندگان منطقه در مجلس و مسئولان دولتی و تامین منابع ملی از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون، پیشرفت خوبی داشته است. در همین جا باید از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیر مجتمع مس سونگون که واقعا از مدیران جهادی هستند، تقدیر و تشکر کنیم.

بر اساس این گزارش، بهره‌برداری از این بزرگراه که موجب افزایش سرعت حمل‌ونقل، کاهش تصادفات و گسترش تعاملات اقتصادی منطقه شده، بارها مورد تقدیر مسئولان استانی و کشوری قرار گرفنه است.

شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای برنامه‌ریزی استراتژیک در جهت توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی منطقه، تکمیل این بزرگراه را جزو اولویت‌های اصلی خود دانسته است و با تامین اعتبار مالی آن در به سرانجام رسیدن این پروژه، نقش کلیدی خود را در منطقه ایفا می‌کند.

لازم به ذکر است که بزرگراه خواجه ورزقان به لحاظ موقعیت استراتژیک در منطقه و ادامه این مسیر تا نوردوز به‌عنوان کریدور بین‌المللی و راه دسترسی و اتصال استان به اوراسیا و کشورهای اروپایی حائز اهمیت است.

برای بهره‌برداری از باند رفت قطعه اول، عملیات خاک‌برداری دو میلیون و ۴۵۵ هزار مترمکعبی، ۲۵۹ هزار مترمکعب خاک‌ریزی، ۲۶ هزار مترمکعب بتن‌ریزی و ۴۲ هزار تن آسفالت‌ریزی انجام شده است.

یادآور می‌شود سایر قطعات این بزرگراه که با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت احداث شده است، طی دو سال گذشته از سوی این شرکت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.