به گزارش «فلزات‌نیوز»، مجتبی قارونی با اشاره به اقدامات شرکت در راستای توسعه فضای سبز فولاد شادگان، بیان کرد: شرکت صنعت فولاد شادگان طبق تعهدات زیست‌محیطی خود، برنامه‌ریزی کرده است تا پروژه‌های فضای سبز این شرکت را در چند فاز به بهره‌برداری برساند. در این زمینه فاز اول طرح به مساحت حدود ۱۳ هکتار به مرحله کشت رسیده و در حال حاضر مقدمات اجرایی جهت اجرای فاز دوم به مساحت ۱۰ هکتار در حال انجام است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت احداث تصفیه‌خانه پساب این شرکت، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اواسط نیمه دوم امسال، تصفيه‌خانه پساب شرکت صنعت فولاد شادگان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان عنوان کرد: تصفیه پساب شرکت شامل تصفیه آب‌های صنعتی، آب‌های سطحی و براين RO کارخانه است که در مرحله اجرا است و امیدواریم در برنامه زمان‌بندی مشخص شده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

قارونی در خصوص پروژه فاز یک فولاد سازی این شرکت که شامل یک واحد فولاد سازی به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن بیلت در سال است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این پروژه بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بیش از یک هزار نفر در آن مشغول به‌کار هستند.

وی با اشاره به پروژه فاز دو فولادسازی این شرکت که شامل کارخانه احیا و فولادسازی است، مطرح کرد: فاز دو شامل یک کارخانه احیا به ظرفیت ۱.۷ میلیون تن آهن اسفنجی و واحد فولادسازی به ظرفیت ۱.۲ میلیون تن اسلب عریض در سال است؛ این کارخانه به روش «HOT LINK» بوده که در نوع خود در کشور کم‌نظیر است.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان اظهار داشت: در مرحله اول، تجهیزات اصلی واحد فاز دو فولادسازی که شامل (EAF ،LF ،VOD) و سیستم جمع‌آوری غبار است ، از مازاد فاینانس فاز اول سفارش داده شده و همچنین بخش اول این تجهیزات نیز به تازگی وارد گمرک شده است.

قارونی با بیان اینکه مناقصه‌ای جهت ادامه کار واحد فولادسازی در جریان است، اضافه کرد: در این راستا، پیمانکاران ارزیابی شده و طی روزهای آتی پیشنهادات مالی و فنی خود را مطرح خواهند کرد.

وی با اشاره به احیای فاز دو نیز افزود: همچنین جهت احیای فاز دو، در حال تهیه اسناد مناقصه هستیم که طبق برنامه‌‎ریزی‌های انجام شده، مراحل مناقصه در انتهای سال آغاز می‌شود.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان با اشاره به افزایش ظرفیت فاز اول، مطرح کرد: افزایش ظرفیت این واحد به میزان یک میلیون تن در سال است که در حال حاضر، در مراحل مهندسی و سفارش تجهیزات «Long Delivery» هستیم. همچنین برنامه‌ریزی شده است که در تعمیرات سالیانه طی سال آینده، برنامه اجرایی آن را انجام دهیم.

قارونی همچنین از ساخت نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی خبر داد و گفت: این پروژه ذیل تفاهم‌نامه میان وزارت صمت و نیرو برای احداث نیروگاه ۱۰ هزار مگاواتی است که اسناد مناقصه آن تهیه شده و در حال اخذ مجوزات لازم برای انتشار آن هستیم.

وی تصریح کرد: این مجوزات شامل مجوزات زیست‌محیطی، زمین پروژه، شبکه و… است که بلافاصله بعد از اخذ مجوز، مراحل انتخاب پیمانکار انجام می‌شود.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان با اشاره به کارخانه آهک شرکت صنعت فولاد شادگان، خاطرنشان کرد: بعد از اخذ مجوزات لازم جهت ارزیابی پیمانکاران واجد شرایط، فراخوان داده خواهد شد.

قارونی در پایان از بهره‌برداری ساختمان اداری در انتهای سال خبر داد و گفت: این ساختمان شامل سه طبقه است که هر طبقه زیربنای آن بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ متر است که در انتهای سال به بهره برداری می‌رسد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.