به گزارش اخبار فلزات، در هفته‌ای که گذشت بازار سنگ‌آهن وارداتی در چین نوسان‌هایی داشت و پایان هفته از حدود ۱۱۷ دلار هفته گذشته، به کم‌تر از ۱۱۵ دلار به ازای هر تن خشک سی‌اف‌آر چین رسید. در کل بازار در انتظار بود ولی خبرها در مورد بسته‌های اقتصادی حمایتی دولت چین حجم خریدها را بالا برد و امید به بهبود تقاضا را افزایش داد.

اگرچه هنوز برخی معتقدند تا بازار مسکن چین وارد دوره رونق نشود، نباید انتظار تغییر چشمیگری در بازار سنگ‌آهن داشت و این نوسانات، ادامه می‌یابد. همچنین نگرانی‌ها در مورد شیوع مجدد کرونا نیز همچنان مطرح است و بارش شدید باران نیز در برخی مناطق تقاضای فولاد را به شدت پایین آورده است.

قراضه

هفته گذشته در بازار ترکیه متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ )، روند رو به بهبودی را تجربه کرد و از ۳۶۹ دلار هفته قبل به نزدیکی ۴۱۱ دلار هر تن سی‌اف‌آر رسید. قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن با ۱۰ دلار افت قیمت ۳۴۵ دلار به ازای هر تن فوب شد. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز، با ۲۵ دلار بهبود به ۳۹۵ دلار هر تن سی‌اف‌آر رسید.

بیلت

هفته گذشته، میلادی قیمت بیلت صادراتی سی‌آی‌اس از ۵۲۰ دلار به ۵۴۵ تا ۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب رسید. افزایش قیمت مورد نظر عرضه‌کننده‌های سی‌آی‌اس، میل خریداران را کم کرد؛ چراکه معتقدند شاید افزایش قیمت‌ها ماندگار نباشد.

در بازار داخلی چین بیلت از ۵۹۶ دلار به ۵۸۵ دلار به ازای هر تن درب کارخانه رسید. بیلت وارداتی نیز در چین ۵۵۱ تا ۵۵۷ دلار به ازای هر تن سی‌اف‌آر بود که تغییر چندانی نداشت.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا، آخرین قیمت بیلت از ۵۸۵ دلار به ۵۷۰ دلار به ازای هر تن سی‌اف‌آر رسید. در ترکیه نیز بیلت وارداتی تا ۷۵ دلار نسبت به هفته قبل بالا رفت و ۶۰۵ دلار هر تن سی‌اف‌آر بود و فعالیت بازار را متوقف کرد.

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میل‌گرد صادراتی تا ۱۱ دلار ارزان تر شده و ۶۳۹ دلار هر تن فوب شنیده شد. فصل بارش‌های موسمی است و رکود تقاضای میل‌گرد در چین امری طبیعی است.

میل‌گرد صادراتی ترکیه نیز با رشد قیمت قراضه بالا رفت و ۶۹۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد که ۳۰ دلار رشد هفتگی داشت. همچنین در بازار داخلی آمریکا میل‌گرد ۴۰ دلار افت داشت و یک هزار و ۱۳۵ دلار به ازای هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد یک هزار و ۲۰ یورو به ازای هر تن درب کارخانه و بدون تغییر باقی ماند.

ورق

طی هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی‌آی‌اس افت شدیدی داشت و از ۶۱۵ دلار به ۵۸۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه رسید. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین تغییر چندانی نداشت و ۶۷۰ دلار هر تن فوب ثبت شد. در ترکیه ورق گرم وارداتی ۲۰ دلار افت هفتگی داشت و ۶۷۰ دلار هرتن سی‌اف‌آر شنیده شد. در جنوب شرق آسیا نیز ورق گرم وارداتی ۶۶۰ دلار هر تن سی‌اف‌آر بود.

شایان ذکر است که در بازار داخلی اروپا، ورق گرم تا ۱۰ یورو رشد داشت و ۸۵۰ یورو به ازای هر تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار داخلی آمریکا نیز ورق گرم ۱۰ دلار افت داشت و ۹۸۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.