به گزارش «فلزات‌نیوز»، ازجمله شرکت‌های همیشه خوش‌نام بازار سرمایه، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو است که امسال توانسته با اجرای علمی ابزارهای مدیریت هزینه، ضمن ثبت فروش ۴۴ همتی در سال ۱۴۰۱ و دستیابی به حاشیه سود بیش از ۵۰ درصدی، سود خالص ۲۳ همتی را برای سهام‌داران خود به ارمغان بیاورد و شعار امسال یعنی رشد تولید و مهار تورم را جهادگونه به منصه ظهور برساند.

در همین راستا، اسماعیل خرم، معاون مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بیان کرد: درآمد شرکت در سال گذشته، بالغ بر ۴۳.۷ همت، سود خالص ۲۲.۸ همت و در نتیجه حاشیه سود خالص ۵۲ درصد بوده است.

وی همچنین به مهم‌ترین نتایج عملیاتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال گذشته اشاره کرد و افزود: کسب جایگاه نخست کشور در تولید محصول کنسانتره آهن (خشک) در بین شرکت‌های تولیدکننده این محصول، تحقق رکورد تولید در بخش آهن اسفنجی و فولاد از ابتدای بهره‌برداری کارخانجات مربوطه، پوشش ۱۰۵ درصدی برنامه تولید محصولات و حفظ جایگاه ششم شرکت در بازار سرمایه از نظر ارزش بازار در پایان سال ۱۴۰۱، از جمله دستاوردهای موفق چادرملو بوده است.

معاون مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تصریح کرد: چادرملو در سال گذشته، موفق شد افزایش سرمایه خود را به میزان هفت هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان به ثبت برساند که در نتیجه سرمایه شرکت از مبلغ ۱۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان، به ۱۹ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

خرم یادآور شد: اجرای تکنیک‌های مدیریت هزینه شرکت، محدود به عوامل بهای تمام‌شده تولید نبوده است بلکه تلاش شده با مدیریتی جامع‌نگر و مستمر، سایر هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی شرکت نیز کاهش یابد. برای مثال، افزایش سرمایه سال گذشته شرکت از محل سود انباشته و مطابق با بند «ف» تبصره «۲» قانون بودجه سال ۱۴۰۱ صورت گرفت که مشمول نرخ مالیاتی صفر بود و این اقدام سبب شد با توجه به قرارداد حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن منعقده با ایمیدرو، ۱۰ درصد از مبلغ افزایش سرمایه انجام شده از مبلغ کل بدهی کسر و ضمن استفاده از معافیت مذکور و کاهش هزینه‌های شرکت، از خروج وجه نقد از شرکت جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که در ساختار بهای تمام‌شده تولید شرکت‌های معدنی و صنعتی مثل چادرملو، هزینه مواد مستقیم، سهم قابل ملاحظه‌ای دارد، تلاش شد تا با خرید بهینه سنگ‌آهن (هم از نظر کیفیت و هم از نظر نرخ) از معادن مختلف کشور، هزینه‌های تولیدی شرکت نیز کاهش یابد.

معاون مالی و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اجرای تکنیک‌ها و ابزارهای روزآمد در حوزه مصرف انرژی را یکی دیگر از دلایل دستیابی به این موفقیت عنوان کرد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.