به گزارش «فلزات‌نیوز»، امید فلاح بیان کرد: با هدف بررسی امکان وجود ذخایر معدنی عمقی براساس نظریه‌های جدید زمین‌شناسی و تکوین کانسار انگوران که حاصل یک طرح اکتشافی که از سال ۱۳۹۹ آغاز شد، حفاری ۱۲ گمانه اکتشافی یک هزار متری برای نخستین بار در دستور کار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و مجتمع معدنی سرب و روی انگوران قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا، با استقرار یک دستگاه حفاری عمیق با توان حفاری تا عمق بیش از یک هزار متر در پیت معدن روباز و طراحی و ساخت یک تونل مصنوعی برای حفاظت از آن در برابر عملیات معدن روباز، متراژ نخستین گمانه حفاری پیشرو در روز دوشنبه ۲۰ شهریور از عمق ۷۲۶ متری عبور کرد. با استقرار دستگاه حفاری دوم، عملیات اکتشافی سرعت قابل توجهی خواهد یافت.

بنا به این گزارش، مجتمع معدنی سرب و روی انگوران با استخراج ماده معدنی به دو صورت روباز و زیرزمینی، تامین‌کننده خوراک بیش از ۸۰ کارخانه فرآوری در استان زنجان و خارج از استان است.

از این رو، هدف اصلی طرح اکتشافات تکمیلی و عمقی افزایش ذخایر ماده معدنی در راستای اهداف توسعه پایدار، حفظ اشتغال منطقه و نیز تامین خوراک کارخانه‌های فرآوری است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.