به گزارش اخبار فلزات، با توجه به انتشار مطالب اشتباه با عنوان اصلاح شبکه فاضلاب شهرستان خواف توسط شرکت سیمیدکو از توابع فولاد خوزستان از محل مسئولیت‌های اجتماعی، این شرکت وظیفه خود می‌داند در جهت تنویر افکار عمومی، موارد ذیل را به استحضار مخاطبان گرامی برساند:

۱. شرکت سیمیدکو واقع در شهرستان خواف استان خراسان رضوی با تولید سالیانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن کنسانتره و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله فولادی که بالغ بر ۵۰ درصد مواد اولیه شرکت خوزستان را شامل می‌شود، نقشی اساسی در تامین پایدار مواد اولیه برای شرکت فولاد خوزستان ایفا می‌کند.

۲. ادامه حیات شرکت سیمیدکو بدون تامین آب مورد نیاز در عمل غیر ممکن است و این مسئله، استمرار تولید و اشتغال در شرکت فولاد خوزستان و کلیه شرکت‌های تابعه را با تهدید جدی مواجه می‌کند.

۳. در طرح‌های توسعه صنعت فولاد، تامین آب مورد‌ نیاز این صنعت از طریق تصفیه فاضلاب شهرها صورت می‌گیرد. با توجه به نبود منابع تامین آب در مناطق کویری و مرزی، شرکت سیمیدکو در سال ۱۳۹۸ توانست با اقدام به‌ موقع، مطالعات و طرح توجیهی لازم را تهیه کند و پس از طی رقابت با سایر شرکت‌های رقیب، موفق شود برای تامین پایدار آب مورد نیاز خط تولید، در آن منطقه که از بی‌آبی شدید رنج می‌برد، از میان سایر شرکت‌های بزرگ فولادی کشور، طرح پروژه فاضلاب شهرستان خواف را برنده شود و با سرمایه‌گذاری از ردیف پروژه‌های بهره‌برداری و توسعه، بودجه پروژه مذکور را تامین کند.

۴. با توجه به بحران تولید مواد اولیه در کشور، انجام این پروژه آب مورد‌ نیاز کارخانه سیمیدکو را به مدت ۲۵ سال و در حقیقت، پایداری تولید و اشتغال در شرکت فولاد خوزستان طی همین مدت را ضمانت می‌کند.

۵. در همین راستا، فولاد خوزستان تصمیم به تامین بخشی از آب مورد نیاز خود از تصفیه‌خانه شرق اهواز کرد و طی مدت اخیر، نشان داد که علی‌رغم برخورداری از اسکله اختصاصی در رودخانه کارون، رویکرد اجتماعی و زیست‌محیطی را بر رویکرد بنگاه‌داری و صنعتی مقدم می‌داند.

۶. این شرکت مفتخر است که طی سال جاری و سال گذشته ، توانسته است مبلغ یک هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان در قالب ۲۲ پروژه بزرگ زیست‌محیطی سرمایه‌گذاری کند که برخی از آن‌ها با حضور مسئولان مربوطه، به مردم شریف شهرستان‌های اهواز و کارون تقدیم شده است.

۷. این شرکت طی سال جاری و سال گذشته، بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تحت عنوان مسئولیت‌های اجتماعی به شهرستان‌های اهواز و‌ کارون، به‌ خصوص شهرهای حاشیه شرکت خدمت‌رسانی‌های گوناگون تقدیم کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به محرومیت‌زدایی، مقابله با کرونا، حمایت از محرومان، حمایت از ورزش در مناطق محروم، برنامه‌های متنوع فرهنگی ، ساخت جاده و… اشاره کرد که گزارش‌های تصویری و مکتوب آن‌ها، در کانال رسمی شرکت فولاد خوزستان قابل رویت است.

۸. به‌ دلیل حجم گسترده خدمات شرکت فولاد خوزستان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در سطح استان خوزستان، سال گذشته و امسال، این شرکت موفق به کسب بالاترین امتیاز و تندیس طلایی مسئولیت‌های اجتماعی در بین بنگاه‌های بزرگ صنعتی کشور بوده است که نافی اخبار و تحلیل‌های غرض‌ورزانه و دور از واقعیت است.

در حال حاضر شرکت فولاد خوزستان با هدف تامین پایدار مواد اولیه و توسعه محصولا‌ت، اقدام به تملک شرکت‌های معدنی و راه‌اندازی خطوط به‌ روز فولادی در کشور و‌ استان خوزستان کرده است که گزارشات تکمیلی به‌ زودی به اطلاع عموم مردم شریف خوزستان خواهد رسید.

امید آن است به لطف خداوند متعال و با حمایت بیش‌ از‌ پیش مسئولان مربوطه و مردم شریف خوزستان، این شرکت که در گزند مستقیم دشمنان قسم‌خورده این نظام مقدس است را یاری رساند تا با دوری از هیاهوهای سیاسی و رسانه‌ای، بتوانیم گام‌های بلندتری در خدمت به اقتصاد کشور و اشتغال جوانان نخبه استان خوزستان برداریم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.