به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، محمد یاسر طیب‌نیا با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار، عمده‌ترین سرفصل در پیشرفت اقتصاد کشور را مسئله تولید خواندند. بنابراین مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه به‌ ویژه از ابتدای سال جاری تمامی سعی خود را به کار بستند که در این مسیر گام بردارند.

وی در ادامه سخنان خود از رشد تولید در گروه فولاد مبارکه خبر داد و گفت: در پنج‌ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ در گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه و سنگان)، در مجموع چهار میلیون و ۹۵۵ هزار تن گندله تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (چهار میلیون و ۵۱۴ هزار تن)، رشد ۹٫۸ درصدی داشته است.

رشد بیش از ۱۲ درصدی تولید آهن اسفنجی

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد: تولید آهن اسفنجی گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا، فولاد هرمزگان و فولاد سفیددشت) در پنج‌ ماهه نخست سال گذشته، چهار میلیون و ۳۸۹ هزار تن و در مدت‌ زمان مشابه سال ۱۴۰۱ در مجموع با ۱۲٫۷ درصد رشد، به چهار میلیون و ۹۴۶ هزار تن افزایش یافته است.

طیب‌نیا همچنین از رشد ۱۷ درصدی تولید تختال در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا و فولاد هرمزگان) در بازه زمانی یادشده خبر داد و گفت: در سال قبل، سه میلیون و ۶۲۵ هزار تن تختال تولید شده است؛ در حالی‌ که در مدت مشابه سال ۱۴۰۱، این میزان به چهار میلیون و ۲۴۲ هزار تن افزایش یافته است.

وی در ادامه این گزارش به روند رو‌به‌رشد تولید کلاف گرم در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا) اشاره و تصریح کرد: آمارهای به ثبت رسیده نشان می‌دهد در پنج‌ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، میزان تولید کلاف گرم در این گروه دو میلیون و ۴۲۰ هزار تن و در همین مدت در سال ۱۴۰۱، این میزان با رشد ۱۹٫۶ درصدی به دو میلیون و ۸۹۵ هزار تن افزایش یافته است.

رشد ۱۵ درصدی تحویل محصول به مشتریان

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود، اذعان کرد: به‌ موازات افزایش تولید محصول در گروه فولاد مبارکه، میزان تحویل محصولات این شرکت به بازار نیز تا پایان مرداد ماه سال جاری، ۱۵ درصد رشد داشته و از سه میلیون و ۲۴ هزار تن در پنج‌ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، به سه میلیون و ۴۷۶ هزار تن در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

طیب‌نیا در بخش پایانی سخنان خود، یادآور شد: تکمیل زنجیره تولید و ارزش‌ افزوده در معدن و صنایع معدنی و جلوگیری از خام‌فروشی، از دیگر نکاتی است که همواره از سوی مراجع ذی‌صلاح و اخیرا از سوی مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران دولت مورد تاکید موکد قرار گرفته است. بنابراین در شرکت فولاد مبارکه برای سال ۱۴۰۱، عبور از هفت میلیون و ۵۰ هزار تن فولاد خام و برای گروه فولاد مبارکه نیز عبور از تولید ۱۰ میلیون تن فولاد خام را هدف‌گذاری کرده‌ایم و خوشبختانه آمار ثبت‌ شده که حاصل برنامه‌ریزی مدیریت و تلاش جمعی همکاران در تمام نواحی و شرکت‌های زیرمجموعه است، نشان می‌دهد به اهداف از پیش تعیین‌ شده دست خواهیم یافت و همچنان با رونق هرچه بیشتر تولید، برای جامعه و اقتصاد کشور ارزش‌آفرینی خواهیم کرد.

انتهای پیام//

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.