به گزارش «فلزات‌نیوز»، امیرسعید عطارزاده بیان کرد: پروژه‌های زیرساختی، بخش مهمی از فرایند توسعه فولاد سنگان است که با برنامه‌ریزی انجام گرفته، با سرعت و دقت در حال انجام و بخشی از آن‌‎ها نیز به پایان رسیده است.

وی افزود: پروژه‌های فعال در سایت با توجه به نیاز واحدهای مختلف تعریف می‌شود که شامل راه‌‌‌های ارتباطی، خطوط شبکه انتقال داخلی اعم از آب، برق، گاز، فیبر نوری، پست‌‌‌های برق و به طور کلی بخش‌های غیرصنعتی و دیگر نیازهای سازمان است.

مدیر پروژه‌های زیرساخت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در خصوص پروژه‌‌‌های فعالی که در حال اجراست، مطرح کرد: در حال حاضر پروژه‌هایی چون محوطه‌سازی فاز دو با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ساختمان ایمنی و بهداشت بالغ بر ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی، احداث پست‌‌‌های برق «utility» که هدف از آن توسعه برق داخل سایت بوده و شامل پست‌‌‌های برق پنج‌گانه است با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، در حال اتمام است.

عطارزاده با اشاره به اجرای طرح زیست‌‎محیطی شاخص این شرکت، عنوان کرد: پروژه انتقال باطله تر از کارخانه کنسانتره‌سازی به لاگون‌‌‌های باطله، از دیگر پروژه‌‌‌های در حال انجام شرکت فولاد سنگان با هدف صیانت از محیط زیست و بهبود وضعیت تولید بوده که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه ساختمان آماده واحد اداری که برای نخستین بار در منطقه در حال اجراست، شامل پکیج‌های آماده است و در شرکت بر روی هم نصب شده و این پروژه از پیشرفت ۹۳ درصدی برخوردار است.

مدیر پروژه‌های زیرساخت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با اشاره به سرمایه‌گذاری مناسب این شرکت در حوزه پروژه‌های زیرساخت، اظهار داشت: در حال حاضر سبد پروژه‌‌های زیرساختی فولاد سنگان، حدود ۷۰۰ میلیارد تومان شامل پروژه جاری و در دسترس است.

عطارزاده ادامه داد: پروژه‌‌‌هایی چون توسعه پست ۰۴ برق، تابلوهای کنترلی و اصلاح مسیر کابل‌‌‌های ورودی، از دیگر پروژه‌‌‌هایی است که به ایجاد بستر مناسب فیزیکی و مهندسی شده برای رشد تولید و افزایش بهره‌وری تولیدکمک می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه‌‌‌های جاری که در راستای سیاست‌‌‌های ابلاغی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با هدف ایمن‌سازی و بهسازی شرایط مجتمع بوده، پروژه اعلام اطفای حریق است که مراحل اولیه کار شروع شده و اکنون در مرحله مهندسی با هزینه سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان در مرحله آغاز است.

مدیر پروژه‌های زیرساخت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با اشاره به اجرای پروژه‌‌‌های زیرساختی و نقش آن در توسعه و بهره‌وری شرکت، خاطرنشان کرد: این پروژه‌‌‌ها بیشتر نقش تسهیل‌گر را دارند و در مسائل ارتباطی داخلی، انرژی، ساختمان‌‌‌های رفاهی و… با هدف برطرف شدن نیاز و اهداف سازمان اجرا می‌شوند. پروژه‌‌‌هایی که برای سال‌‌‌های آینده در نظر گرفته شده، شامل طرح‌‌‌های مطالعاتی است که توسط مشاور مربوط به پروژه نیروگاه بادی در دست بررسی است و در راستای سیاست‌‌‌های هلدینگ مبارکه، با هدف استفاده از انرژی‌‌‌های تجدید‌پذیر بوده و این پروژه عظیم بدون شک نقطه عطفی در منطقه و کشور خواهد بود.

عطارزاده در پایان یادآور شد: پروژه‌‌‌های واحد فناوری اطلاعات، ساختمان آمفی تئاتر، آزمایشگاه مرکزی، نصب و راه‌اندازی پست‌‌‌ها و … در مرحله انتخاب پیمانکار است که پس از طی مراحل، فرایند عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.