به گزارش فلزات‌نیوز، محمود لندی معاون بهره‌برداری در این خصوص اظهار داشت: دستگاه باکتویل یک دستگاه با وزن ۴۵۰ تن می باشد که ظرفیت ارسال انواع مواد خام و گندله تا ظرفیت ارسال ۱۲۰۰ تن برساعت را دارد. وی افزود: این دستگاه همانند سایر دستگاه‌های فولاد خوزستان در ابتدای شروع‌بکار کارخانه توسط شرکت ایتالیایی تنوا ساخته و نصب شده است. با توجه به بالا رفتن ظرفیت کلی شرکت فولاد خوزستان این دستگاه تقریبا بصورت ۲۴ ساعته در حال کار می‌باشد. با توجه به اینکه این دستگاه روی ریل‌های مربوطه تردد می‌کند و سازه بوم بلت آن ۴۰ متر می‌باشد و بیشترین ارتفاع آن حدود ۳۰ متر بوده است، از نظر نگهداری بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

واحدهای بازرسی سازه با استعلام از شرکت سازنده اظهار داشتند، برای ادامه کار نیاز است بازسازی اساسی شود. وی افزود: بنابراین با مهندسی معکوس و استفاده از دانش بومی نسبت به ساخت تجهیزات مهم این دستگاه اقدام و برای بازسازی اساسی برنامه‌ریزی شد که بهترین زمان پیشنهادی هم‌زمان با کاهش تولید شرکت به واسطه محدودیت گازی بود و از تاریخ ۳ دی‌ماه سال گذشته نسبت به تعمیرات اقدام شد و تجهیزاتی از سازه ثابت و متحرک که دچار پوسیدگی شده بود و تجهیزات دوار و مهم دستگاه تعویض شد، نسبت به عملیات رنگ و سند بلاست کل دستگاه اقدامات مربوطه انجام شد و در این دستگاه حدود ۶ تُن رنگ اپوکسی مصرف شد. لندی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه حفظ نیروهای استاتیکی در این دستگاه مهم می‌باشد، عملیات تعمیرات بایستی با دقت بسیار بالا انجام می‌شد.

این تعمیرات مهم به‌وسیله‌ی گروه متخصص و با تجربه انباشت و برداشت و شرکت پیمانکار یاوران فولاد به مدت ۴۵ روز و با صرف حدود ۱۱ هزار نفر ساعت به انجام رسید. معاون بهره‌برداری ادامه داد: بررسی دستگاه، شناسایی موارد آسیب دیده، تهیه نقشه، پشتیبانی و پیگیری ساخت قطعات و همچنین بررسی شرایط و روش تعمیرات به‌وسیله‌ی کارشناسان متخصص مکانیک انجام شد. لندی در پایان ضمن تشکر از حمایت بی‌دریغ مدیرعامل و قائم‌مقام مدیرعامل در حوزه بهره‌برداری و توسعه، تلاش شبانه‌روزی مدیران، روسا، سرپرستان، کارکنان و تمامی دست‌اندرکاران را قابل تقدیر دانست.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.