به گزارش فلزات نیوز، در این سمینار یک روزه آموزشی که توسط مدیریت‌های آموزش و توسعه منابع انسانی، روابط عمومی و گرو ه‌های اندیشه ورز حوزه مقاومت بسیج شهید تند گویان، با حضور جمعی از همکاران و بسیجیان شرکت برگزار شد، دکتر علی‌رضا نبی کارآفرین اجتماعی، مدیر عامل کارخانجات گروه تولیدی زیتون و موسسه خیریه نبی به مباحث انگیزه، خلاقیت و تولید پرداخت و به تجربیات شخصی خود در این زمینه‌ها اشاره کرد.
وی در این سمینار با بیان نقش مهم ذوب‌آهن اصفهان در رشد و توسعه صنعت و اشتغال‌زایی گفت: تعدادی قابل‌توجهی از هموطنان از سال۱۳۴۶ این شرکت را پایه‌گذاری کردند و زمینه اشتغال نسل‌های بعدی را فراهم کردند، بنابراین ما هم باید در شرایط حاضر کاری بکنیم که برای آیندگان بماند و خیر و برکت داشته باشد.
وی خطاب به همکاران ذوب آهنی گفت: ذوب‌آهن متعلق به شما و کشور است و شایسته است با خلاقیت و پشتکار همه کارکنان شرایطی فراهم شود تا به سودآوری برسد.
وی افزود: اندیشه‌ها را مغز و انگیزه‌ها را قلب انسان‌ها تولید می‌کنند و ما صنعتگران و تولیدکنندگان باید تغییر را از خود شروع کنیم.
دکتر نبی بسیاری از مشکلات کشور را ناشی از مدریت نادرست منابع انسانی دانست و گفت: متاسفانه تعدادی از مدیران ما به‌جای کارکردن، حفظ میزشان مهمتر است و این مشکل اساسی رشد و پیشرفت می‌باشد.
دکتر علی‌رضا نبی متولد ۱۳۴۷ مشهد، کارآفرین نمونه کشورمان، دارای دکترای اقتصاد با گرایش منابع انسانی از دانشگاه مالزی بوده و سابقه زندگی و فعالیت در چند کشور خارجی را دارد. به‌گفته خودش زندگی و کار را با مشاغلی مانند روزنامه‌فروشی، واکس زدن کفش و …. شروع کرده و به لحاظ زندگی فقیرانه خانوادگی، آجر به شکم بسته، زجردیده، گرسنگی کشیده و فقر را با پوست و استخوان خود چشیده است. در این مسیر زندگی علی‌رضا نبی تغییر می‌کند، به دانشگاه می‌رود، تحصیلات عالی را ادامه می‌دهد و به جایی می‌رسد که با ابتکار، خلااقیت و تولید، دست هموطنانش را می‌گیرد.
وی می‌گوید خیلی سخت کار می‌کردم؛ خیلی سخت! هیچ‌وقت هم ناامید نشدم و قبول نکردم که نمی‌شود. کمک و نیکوکاری‌های اوآن‌ قدر خلاقانه است که هر خواننده و شنونده‌ای را به شگفتی وامی‌دارد.
علی‌رضا نبی، بعد از احداث اولین کارخانه‌ خود ، تنها شرط ورود کارگران را به این که شخص “سوء سابقه” داشته باشد! محدود می‌کند و در واقع فقط کسانی را به کار می‌گیرد که پیش از این سابقه و جرم داشته‌اند، درد و بدبختی کشیده‌ باشند و هیچ جای دیگر به آنها اعتماد نکرده ‌باشند. از این رو، کارکنان کارخانجات وی عموماً معتادان پاک شده، سارقان و … هستند. همچنین اقشار گران‌قدری همچون زنان سرپرست خانوار و دیگر طبقات فقیر و آسیب دیده نیز در این بین حضور دارند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.