به گزارش اخبار فلزات، جلسه توسعه بومی‌سازی و ساخت داخل در صنایع معدنی با حضور مدیرعامل، مدیر مجتمع و معاون بهره‌برداری و معاون مهندسی گهرزمین و مدیران و مسئولان بومی‌سازی شرکت‌های بزرگ معدنی کشور شامل شرکت گل‌گهر، مس سرچشمه، چادرملو و همچنین شرکت‌های نظم آوران، گهرروش و راشا و با میزبانی گهرزمین در دفتر مرکزی شرکت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمد فلاح، مدیرعامل شرکت گهرزمین عنوان کرد: بحث بومی‌سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که امیدوار هستیم با همت تمامی تلاشگران این عرصه، به خودکفایی حداکثری ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع معدنی دست پیدا کنیم.

وی در ادامه اجرای بومی‌سازی را حتی در شرایط قیمت بیشتر الزامی دانست و بر تداوم جلسات بومی‌سازی به منظور به اشتراک گذاشتن تجربیات تاکید کرد.

مدیرعامل گهرزمین، در ادامه الگو قرار دادن راهبرد صنایع پیشران در بومی‌سازی محصولات را مطرح کرد و حمایت صنایع معدنی از صنایع و تولیدکنندگان استان کرمان را نیز که مورد تاکید مسئولان قضایی و اجرایی استان است، با اهمیت دانست.

در این جلسه، شرکت گهرزمین ضمن دعوت از شرکت‌های معدنی برای تامین نیازهای خود از داخل کشور، اقدامات خود در بحث بومی‌سازی قطعات، مجموعه‌ها و ماشین‌آلات فناورانه خطوط تولید را که برای اولین بار در کشور انجام شده بود، ارائه و آمادگی خود را برای همکاری با کلیه شرکت‌های معدنی و صنعتی در این خصوص اعلام کرد.

همچنین مقرر شد به منظور هماهنگی اقدامات در اجرای پروژه های استراتژیک معدنی، به ویژه پروژه بومی‌سازی دامپ تراک الکترومکانیکال ۱۳۶ تن به عنوان اولین پروژه مهم، دبیرخانه بومی‌سازی در شرکت گهرزمین ایجاد شود و تمهیدات لازم را به عمل آورد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.