به گزارش اخبار فلزات، در این نشست، گزارش جامعی از توانمندی‌های این دانشگاه و جایگاه آن در رتبه‌بندی جهانی، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان، پروژه‌های صنعتی وغیره، ارائه شد.

در این نشست، گسترس فعالیت‌های آموزشکده ورزقان، جذب دانشجویان دانشگاه در قالب طرح نخبگان، بهره‌برداری از گردشگری صنعتی و راه‌اندازی دفتر تحقیقات مس در دانشگاه، دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه در محل مجتمع مس سونگون، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان زیرمجموعه مرکز رشد دانشگاه ازطریق شتاب‌دهنده شرکت مس و نیز حمایت از طرح‌های حوزه هوشمندسازی و انقلاب صنعتی نسل چهار، از محورهای مورد‌بحث و تبادل نظر بود.

بعد از این نشست، از امکانات آزمایشگاهی دانشکده معدن این دانشگاه نیز بازدید شد. درادامه این بازدید، مدیرعامل شرکت مس و هیات همراه، با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه سهند، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

دانشگاه‌ها تمام توان و تمرکز خود را متوجه رفع نیاز‌های صنعت مس کنند

علی رستمی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری، مبنی‌ بر جایگزینی اقتصاد معادن به جای اقتصاد نفتی و تشریح ظرفیت بالا و مزیت رقابتی سرمایه‌گذاری در حوزه مس در مقایسه با سایر فلزات پایه گفت: هدف‌گذاری شرکت مس برای دستیابی به تولید سالیانه یک میلیون تن مس کاتد با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد دلاری در سال‌های آتی، کاملا هدفمند بوده و این امر، کار فشرده جهادی و شبانه‌روزی را می‌طلبد، اما در کنار آن، دانشگاه پا‌به‌پای شرکت مس در طرح‌های توسعه و تولید برنامه‌ریزی و حرکت کند.

وی با اشاره به موقعیت بی‌نظیر و پتانسیل‌های مجتمع مس سونگون در استان افزود: این مجتمع، با توجه به ظرفیت‌هایش محور توسعه استان شمرده می‌شود پس ضروری است دانشگاه‌ها تمام توان و تمرکز خود را متوجه رفع نیاز‌های صنعت مس کنند و در توسعه استان و تسریع در آن نقش‌آفرینی نمایند.

رستمی با اشاره به دو خصیصه عملیاتی و اقتصاد محور طرح‌های پژوهشی و دانشگاهی افزود: طرح‌های پژوهشی پیشنهادی باید منافع اقتصادی به همراه داشته و توجیه پذیری داشته باشد و در راستای ارتقا یا افزایش بهره‌وری سیستم و تسهیل فعالیت‌ها قدم بردارد.

مدیرعامل شرکت مس، با اشاره به ظرفیت‌های آزمایشگاه دانشکده معدن این دانشگاه و تأکید بر بهره‌گیری از خدمات آن، آمادگی شرکت مس برای مساعدت در تأمین تجهیزات مورد نیاز آن را اعلام کرد.

بازدید مدیرعامل شرکت ملی مس از طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون

رستمی همچنین در بخش دیگری از برنامه سفر روز گذشته، با حضور در مجتمع مس سونگون از طرح‌های توسعه این مجتمع بازدید کرد.

در این بازدید، که پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه صورت گرفت، مدیر گروه حراست شرکت مس و مدیر مجتمع مس سونگون نیز ایشان را همراهی کردند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.