به گزارش فلزات نیوز، تورج زارع از بهره‌برداری از کارخانه تولید هیدرات ویژه به ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تن تا اوایل سال آینده خبر داد و گفت: تولید هیدرات ویژه، دریچه‌ای برای تولید آلومینای مورد استفاده در صنایع شیمیایی است. کاربرد در کابل‌سازی، پتروشیمی و نفت، از دیگر موارد استفاده از هیدرات ویژه به شمار می‌رود.

وی افزود: بهره‌برداری از کارخانه شمش آلومینیوم، دست‌یابی به منابع قابل اتکای بوکسیت و کسب دانش فنی تولید با بوکسیت مدول ۳.۷، برخی از دستاوردهای این شرکت طی سال های اخیر بوده است.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران عنوان کرد: در این شرکت، تولید کربنات سدیم و کربنات کلسیم را در دست اجرا داریم. همچنین برنامه تولید آلومینا به روش سینترینگ نیز از دیگر برنامه‌های شرکت آلومینای ایران بوده که در حال حاضر مطالعات اولیه آن به پایان رسیده است.

زارع تصریح کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری و ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار تنی، کشور را از واردات آلومینا بی‌نیاز خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: احداث نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی، احداث نیروگاه خورشیدی و همچنین استفاده از پساب برای تامین آب مورد نیاز کارخانه، برخی از اقدامات حوزه زیرساخت شرکت آلومینای ایران است.

بر اساس این گزارش، شرکت آلومینای ایران در نهمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی با کسب عنوان پیشتاز بهره‌وری موفق به دریافت تندیس برنزین شد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.