به گزارش «فلزات‌نیوز»، به گفته پدرام کیانی، معاون مدیریت آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت ذوب آهن، این دوره با هدف آشنایی با ضروریات مدیریت رخدادهای شیمیایی، شناسایی و پایش حوادث شیمیایی، محدودسازی و رفع آلودگی در رخدادهای شیمیایی ترتیب داده شد.

وی افزود: ایجاد مصونیت و کاهش آسیب‌پذیری، پیشگیری و آمادگی در برابر تهدیدات، کشف و شناسایی، امداد و نجات، درمان و رفع آلودگی شیمیایی نیازمند استفاده از روش‌های علمی بر پایه دانش بومی روز است که از اهداف پدافند شیمیایی به شمار می‌آید.

میسمی، مدرس این دوره نیز عنوان کرد: برگزاری دوره پدافند شیمیایی برای پرسنل از ضروریات سازمان‌ها محسوب می‌شود و اجرای آن حاکی از نگرش خردمندانه و پیشگیرانه مدیران شرکت ذوب‌ آهن است.

وی تصریح کرد: پدافند شیمیایی مجموعه‌ای از تدابیر، برنامه‌ها و اقدامات غیرنظامی است که به کاهش امکان وقوع تهدیدات یا حوادث شیمیایی و کاهش آسیب‌پذیری افراد، زیرساخت‌ها و سرمایه‌ها در برابر تهدیدات شیمیایی منجر و آمادگی مواجهه و واکنش در برابر وقوع تهدیدات شیمیایی را در جامعه بالا می‌برد.

میسمی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سهم مواد شیمیایی در زندگی مردم از یک سو و رشد و توسعه صنایع شیمیایی و پتروشیمیایی در کشور از سوی دیگر، اهمیت و ضرورت توجه به پدافند شیمیایی دو چندان است. ضمن آنکه همچنان تهدیدی به نام استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی دشمن و به ویژه گروه‌های تروریستی وجود دارد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.