طی نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی پژوهش ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب که به میزبانی شرکت آلومینیوم جنوب به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، غلامرضا ملاطاهری خاطر نشان کرد: تمام زیرساخت‌های دستیابی به توسعه فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در کشور وجود دارد. بنابراین باید با عارضه یابی نیازهای فناورانه بتوانیم بهترین نتیجه را از فرصت‌های موجود به دست آوریم.

وی از احصای اقلام راهبردی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: کمیته توسعه فناوری در ایمیدرو تشکیل شده است که طرح‌های فناورانه را بررسی و موردارزیابی قرار می دهد.

ملاطاهری از برنامه برای تدوین تفاهم‌نامه بین شرکت‌های بخش آلومینیوم در راستای بررسی موضوعات این حوزه و ایجاد هم‌افزایی پژوهشی در این بخش خبر داد.

همچنین مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو افزود: ایمیدرو توسعه فناوری تولید آلومینیوم سبز را نیز همچون فولاد سبز با همکاری شرکت‌های آلومینیومی در دستور کار قرار خواهد داد.

برگزاری جشنواره اینوماین ۴ در تابستان ۱۴۰۲

طی این نشست مجید وفائی فرد، مجری طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی به ارائه فعالیت‌های دانش‌بنیان در این حوزه پرداخت و از برگزاری جشنواره اینوماین ۴ با همکاری مشترک دانشگاه تهران و موسسه یونیدرو طی تابستان سال آینده خبر داد.

همچنین معرفی اقدامات و فعالیت‌های شرکت آلومینیوم جنوب، ارائه آخرین گزارش از پژوهش هوشمندسازی معادن ایران، عارضه‌یابی برای احصای نیازهای فناورنه بخش معدن و صنایع معدنی و نیز ارائه گزارش عملکرد شرکت‌های تابعه ایمیدرو و بنگاه‌های منتخب نیز در این نشست مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی زحمتکش، مدیرعامل شرکت آلومینیوم جنوب، مجید وفائی فرد، مجری طرح زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی، امید اصغری، مدیر موسسه یونیدرو و نیز مدیران‌عامل و مدیران بخش تحقیق و توسعه شرکت‌هایی همچون شرکت فولاد خوزستان، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی یزد، شرکت آلومینیوم ایران و سایر شرکت‌های تابعه در این نشست به صورت حضوری و برخط حضور داشتند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.