به گزارش اخبار فلزات، در جریان بازدید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجتمع مس سرچشمه، علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، گزارشی از آخرین وضعیت و رشد تولید در سه ماهه نخست سال جاری، طرح‌های توسعه معدن مس سرچشمه، فلوتاسیون سرباره و کارخانه تغلیظ که با هدف دستیابی به تولید یک میلیون تن مس کاتد و مس محتوی معدنی تعریف شده است، ارائه داد.

وی با اشاره به اهمیت طرح فلوتاسیون، اظهار داشت: این طرح با هدف بازیابی سرباره‌های ذوب دپو شده در مجتمع مس سرچشمه طی چهار دهه گذشته تعریف شده و به دلیل وجود ماده اولیه از سودآوری بالایی برخوردار است.

رستمی افزود: این پروژه در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شهریور ماه ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید. این پروژه با سرمایه‌گذاری ارزی ۱۵ میلیون و ۹۵۰ هزار یورو و نیز ۴۱ هزار میلیارد تومان برای ۱۸۰ نفر به‌ صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت مس با اعلام خبر افزایش ذخیره معدن مس سرچشمه و تعریف طرح توسعه این معدن، بیان کرد: عملیات اکتشافی برای توسعه معدن سرچشمه در جهت شمال و شمال غرب این معدن مراحل انجام شدن را طی می‌کند و در مجموع با توجه به اکتشافات انجام شده، حدود ۱۰ میلیارد تن ماده معدنی در این معدن وجود داشته که قابلیت معدن‌کاری دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از استماع گزارش رستمی، ضمن قدردانی از تلاش تمامی پرسنل و مجموعه مدیریتی شرکت مس، خواستار سرعت بخشیدن به طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس و تحقق هدف افزایش تولید در دولت سیزدهم شد.

گفتنی است، در جریان این بازدید محسن دهنوی عضو هییت‌رییسه مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان، حسین رضایی فرماندار رفسنجان، بهروز رحمتی معاون توسعه و اکتشافات، حسین احمدی عضو هییت‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به همراه جمعی از مسئولان استان کرمان و شهرستان رفسنجان، از طرح‌های توسعه مجتمع مس سرچشمه بازدید کردند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.