به گزارش اخبار فلزات، به این علت که صنعت فولاد یکی از تولیدکنندگان دی‌اکسید کربن جهان است و بین ۷ تا ۸ درصد از کل دی‌اکسید کربن منتشر شده در سال را در جهان تولید می‌کند، اعمال یک رشته سیاست و قوانین برای جایگزینی فرایند تولید فولاد کم‌کربن ضروری است. فولادسازان جهان نیز به منظور پیوستن به مسیر مهار گرمایش ۱٫۵ درجه‌ای کره زمین، تلاش چشمگیری را برای تغییر رویه به کار بسته‌اند.

برخی از بازیگران این حوزه در حالت فعلی، روی روش احیای مستقیم مبتنی بر هیدروژن و توسعه این روش متمرکز شده‌اند. این رویکردی است که با استفاده از آن می‌توان میانگین جهانی تولید کربن را کاهش داد. تولید فولاد مبتنی بر هیدروژن به ویژه با هیدروژن پاک، یکی از حیاتی‌ترین و امیدوارکننده‌ترین راه‌حل‌ها برای کربن‌زدایی کامل صنعت فولاد است. با توجه به روند فزاینده انتشار دی‌اکسید کربن در ایران، ایمیدرو پروژه امکان‌سنجی تولید فولاد سبز کشور را با لحاظ پارامترهای فنی و اقتصادی در دستور کار قرار داده است. فراخوان این پروژه پس از برگزاری سلسله جلسات تخصصی با شرکت‌های فولادی تهیه شده است که به زودی اعلام خواهد شد.

همچنین همکاری در زمینه پروژه امکان‌سنجی تولید فولاد سبز در قالب یک تفاهم‌نامه بین ایمیدرو، شرکت‌های ملی فولاد ایران، بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک)، ایراسکو،‌ فولادمبارکه و فولاد خوزستان، معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل‌گهر و سنگ‌آهن گهرزمین تهیه شده است که نقش هر یک از شرکت‌های یاد شده را در این پروژه کلان ملی مشخص می‌کند. در واقع ایمیدرو مطالعات پروژه تولید فولاد سبز را از طریق فراخوان انجام و تامین اعتبار می‌کند. پایلوت تولید فولاد سبز بر اساس نتایج پروژه مطالعاتی مذکور انجام و شرکت‌های فولادی در این برنامه همکاری‌های لازم را با ایمیدرو انجام خواهند داد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.