به گزارش اخبار فلزات، بر اساس تازه‌ترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس ، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه آوریل ۲۰۲۲ میلادی، حدود هفت میلیون و هفت هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۶ میلیون و ۸۰۸ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۲.۹ درصدی تولید است.

از این میزان، سه میلیون و ۵۳۴ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره آمریکا، یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۰۰ تن آسیا، ۹۹۰ هزار و ۴۰۰ تن آفریقا، ۶۷۸ هزار و ۳۰۰ تن اروپا و ۳۰۹ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به اقیانوسیه بوده است.در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به هشت میلیون و ۸۵۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی با میزان هشت میلیون و ۴۲۸ هزار تن، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

افزایش ۳.۴ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی چهار ماهه نخست ۲۰۲۲، حدود هشت میلیون و ۴۴۳ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم طی مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، هشت میلیون و ۱۶۳ هزار تن بود که نشان‌دهنده افزایش ۳.۴ درصدی است. ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی چهار ماهه نخست۲۰۲۲ میلادی، ۱۰ میلیون و ۵۱ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی با میزان ۹ میلیون و ۸۶۷ هزار تن، حدود ۱.۸ درصد افزایش یافت.

شایان ذکر است که قیمت جهانی مس با کاهش حدود یک هزار و ۶۶۰ دلاری نسبت به ماه گذشته میلادی، از حدود ۹ هزار و ۴۳۱ دلار به ازای هر تن به حدود هفت هزار و ۷۷۱ دلار به ازای هر تن طی ماه جاری رسیده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.