به گزارش اخبار فلزات، طی سه ماهه نخست امسال، ۱۰۲ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شده که نسبت به ۸۹ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش داشته است.

پس از آن در بهار سال جاری، یک میلیون و ۹۰۳ هزار تن از انواع شمش فولادی شامل اسلب، بلوم و بیلت، صادر شده است که نسبت به یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، افزایش ۱۸ درصدی داشته است و بیشترین میزان صادرات فولادی‌ها را به لحاظ وزنی و درصد افزایش، به ثبت رسانده است.

در مقابل، مجموع مقاطع طویل محصولات فولادی و آهن اسفنجی صادر‌ شده در سه ماهه ابتدایی سال جازی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، کاهش داشته است. کل مقاطع طویل فولادی صادر شده در سه ماهه امسال، به ۵۰۷ هزار تن رسیده که نسبت به ۷۸۴ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد افت داشته است.

همچنین میزان صادرات محصولات فولادی در مدت مذکور سال جاری، برابر با ۶۰۹ هزار تن ثبت شده که در مقایسه با ۸۷۳ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته ،۳۰ درصد کمتر است.

آهن اسفنجی نیز با افت ۷۰ درصدی صادرات در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۹۵ هزار تن رسیده است. در سه ماهه نخست سال گذشته، ۳۲۱ هزار تن صادرات آهن اسفنجی ثبت شده است. با توجه به اینکه طی فروردین و اردیبهشت ماه صادرات آهن اسفنجی نداشتیم، بنابراین کل حجم صادرات این محصول مربوط به خرداد ماه است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.