به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن اصفهان، بابک براتی اظهار کرد: شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی تامین‌کننده بخشی از زغال‌سنگ مورد نیاز ذوب‌آهن اصفهان است و تولیدات این شرکت که به طور عمده زغال‌سنگ کک‌شو است، برای مصرف به ذوب‌آهن اصفهان ارسال می‌شود.

وی افزود: طی یک سال گذشته، تولید کنسانتره و زغال‌سنگ خام استخراجی از سه معدن این شرکت حدود ۳۰ هزار تن بوده است و برنامه‌ریزی شده از معادنی که در دو استان سمنان و گلستان داریم، حدود ۲۰ درصد نسبت به ۶ ماهه دوم سال گذشته تولید زغال را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت‌ زغال‌سنگ البرز شرقی عنوان کرد: رکورد ۱۵ ساله تولید و تحویل زغال خام را به زغال‌شویی شرکت البرز شرقی را طی خرداد و تیر ماه سال جاری شکسته‌ایم و حدود ۴۱ هزار تن زغال خام را به زغال‌شویی این شرکت تحویل داده‌ایم که رکورد بزرگی به شمار می‌رود. رکورد روزانه دیگر حدود دو هزار ۷۰۰ تن زغال خام بوده که به کارخانه زغال‌شویی تحویل شد.

براتی بیان کرد: شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی طی حدود سه ماه گذشته، به عنوان سومین شرکت تولیدکننده زغال‌سنگ خام کک‌شو کشور، ۲۲ هزار و ۷۰۰ تن کنسانتره زغال‌سنگ‌ را برای ذوب‌آهن اصفهان تامین کرد.

وی تصریح کرد: در بخش‌های توسعه نیز در محدوده معدن رضی افتتاح تونل جدید انجام شد و چهار مجوز احداث تونل نیز در این منطقه گرفتیه‌ایم و تونل ۶ و سه که مسدود شده بود، بازگشایی شدند. همچنین ۶ تونلی که در منطقه رضی داریم، تا ماه‌های آینده تولید زغال ما را حدود ۹ هزار تن افزایش خواهند داد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی در پایان یادآور شد: چهار تونل نیز در منطقه طزره افتتاح کرده‌ایم و تلاش داریم طی ۶ ماه آینده، ۱۵ هزار تن زغال به چرخه زغال‌شویی اضافه کنیم.

انتهای پیام//

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.