به گزارش «فلزات‌نیوز»، عباس تفضلی با اعلام این خبر افزود: محدوده پروژه عملیات خاک‌برداری، زمین‌های طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس و مدت زمان اجرای آن نیز ۶ ماه برآورد شده است.

وی، بودجه تخصیص یافته جهت اجرای عملیات خاک‌برداری را ۶۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این پروژه، میزان حجم خاک‌برداری ۳۵۰ هزار مترمکعب و میزان حجم خاک‌ریزی ۱۵۰ هزار مترمکعب خواهد بود.

قائم مقام مدیرعامل و معاون برنامه‌ریزی، مهندسی و توسعه شرکت صبا فولاد خلیج فارس تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه، آماده‌سازی زمین‌های مورد نیاز طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس شامل احداث واحد مگامدول احیا مستقیم شماره ۲، نصب دیوار پیش‌ساخته اطراف کارخانه و تسطیح منطقه انباشت و برداشت مواد اولیه و محصول است.

تفضلی یادآور شد: همچنین فرایند برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار به صورت EPC برای احداث کارخانه احیا شماره ۲ در دست اقدام بوده که پاکت‌های الف و ب مناقصه در روز شنبه چهارم شهریور ماه ۱۴۰۲ با حضور کلیه شرکت‌‎کنندگان در مناقصه، بازگشایی و در مرحله ارزیابی فنی و کیفی مدارک توسط مشاور قرار دارد و برنده مناقصه تا پایان شهریور ماه سال جاری مشخص خواهد شد.

گفتنی است شرکت صبا فولاد خلیج فارس، نخستین تولیدکننده بریکت گرم (HBI) در ایران با ظرفیت تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال و از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس قرار دارد.

برخورداری از مزیت‌های مهمی همچون قرارگیری در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و بهره‌مندی از زیرساخت‌های مناسب این منطقه، نزدیکی به راه آهن، دسترسی به بنادر مهم کشور و آب‌های آزاد، برخورداری از امکانات حمل‌ونقل جاده‌ای و نزدیکی به معادن سنگ‌آهن و گندله‌سازی، صبا فولاد را در زمره صنایع با بهره‌وری بالا قرار داده و به تولیدکننده‌ای استراتژیک در زمینه صنعت فولاد برای کشور تبدیل کرده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تیم فروش و پشتیبانی بازرگانی طاهری آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.